Ešte pred konferenciou CES 2020, ktorá sa bude konať budúci týždeň v Las Vegas sa kórejská spoločnosť Samsung rozhodla predstaviť novú zostavu zakrivených herných monitorov Odyssey. Vďaka týmto radikálne zakriveným monitorom so špičkovými špecifikáciami si hráči čas vo virtuálnom svete poriadne užijú. Téme sa venoval portál Engadget.

Pár najnovších QLED herných monitorov Odyssey od Samsungu je zjavne určený pre skutočných nadšencov. Atraktívnejším kúskom z tejto dvojice je masívny Odyssey G9, ktorý je vybavený až 49-palcovou uhlopriečkou. Spomedzi monitorov od Samsungu je zatiaľ najviac zakrivený – porovnateľne so zorným poľom ľudského oka.

Širokouhlý displej prináša rozlíšenie 5 120 x 1 440 pixelov a obnovovaciu frekvenciou až 240 Hz. Monitor má HDR1000, vďaka čomu zabezpečí realistickejšie farby, a podporuje tiež technológie AMD FreeSync a NVIDIA G-Sync, ktoré zabezpečia rýchle odozvy na úrovni 1 ms. Odyssey G9 by sa mal objaviť v druhom kvartáli tohto roka.

Spoločnosť Samsung popri vyššie opísanému monitoru G9 oznámila vydanie druhého, menšieho ekvivalentu – Odyssey G7. Ten má o niečo skromnejšie rozmery, keďže pomer strán obrazovky je 16:9 a s rozlíšením 2 560 x 1 440 pixelov sú dostupné dve uhlopriečky – 32 a 27 palcov. Rovnako ako väčšie G9, aj G7 ponúka rovnaké zakrivenie, technológiu QLED, obnovovaciu frekvenciu 240 Hz a rovnako rýchle odozvy na úrovni 1 ms.

Odyssey G7 od kórejskej spoločnosti Samsung

Okrem veľkosti je teda jediným rozdielom úroveň HDR. G7 disponuje HDR600 oproti G9, ktoré ponúka HDR1000. Odyssey G7 by sa mal dostať na trh rovnako v druhom kvartáli 2020. Oba zakrivené herné monitory vyzerajú zozadu nádherne. Môže sa zdať, že ich napája oblúkový reaktor Tonyho Starka z filmov Iron Man od štúdia Marvel. Samsung zatiaľ neoznámil cenu ani dátum vydania.

Odyssey G7 je okrem veľkosti a hodnoty HDR úplne rovnaký ako jeho väčšie dvojča. Samsung

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom