Konferencia MWC 2017 v Barcelone je v plnom prúde a mnohí výrobcovia predstavujú horúce novinky zo svojich dielní. Medzi nich patrí aj Samsung, no ten nám miesto novej vlajkovej lodi predstavil dva skvelé tablety. Každý z nich je svojim spôsobom výnimočný. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Juhokórejský výrobca na výstave MWC 2017 odhalil okrem dátumu predstavenia nového modelu Galaxy S8/S8+ aj dva kúsky zo segmentu tabletov. Tie sa rozhodne nemajú za čo hanbiť. Konkrétne sa jedná o modely Galaxy Tab S3 a Galaxy Book 10/12. Prvý spomínaný kúsok je zameraný skôr na zábavu. Tú si spolu so špeciálnymi funkciami vychutná nový majiteľ naplno. Modely z línie Galaxy Book majú za cieľ konkurovať tabletom Surface Pro od Microsoftu. Práve druhý predstavený kúsok od Samsungu je schopný fungovať s plnou verziou operačného systému Windows 10, čím prináša používateľovi mnoho cenných výhod. Predajné ceny si výrobca zatiaľ necháva pre seba. Bohužiaľ, nie je známy ani presný dátum, kedy sa tablety dostanú do predaja.

Zameraný na zábavu

zdroj fotografie: Business Insider

Tento model nesie vo svojej hardvérovej výbave mierne starší, no stále dostatočne výkonný procesor Snapdragon 820. S prehľadom tak zvládne náročné úlohy a operácie aj v dnešných dňoch. V tejto novinke prináša výrobca novú verziu operačného systému Android 7.0 Nougat. Ďalšou postrehnuteľnou výhodou modelu Galaxy Tab S3 je jeho veľký AMOLED displej. Ten dostal 9,7-palcovú uhlopriečku a podporu pre HDR, aby bolo sledovanie filmov dokonalým zážitkom. Práve funkcia HDR zabezpečí pri sledovaní obsahu kvalitnejšie podanie farieb.

Skvelý zvuk so štyrmi reproduktormi

zdroj fotografie: Business Insider

Aby bolo sledovanie videí či počúvanie hudby taktiež podobne dokonalé, výrobca integroval do modelu Tab S3 až štyri reproduktory. Samsung tvrdí, že zvuk z reproduktorov sa bude automaticky prispôsobovať natočeniu tabletu. Vďaka tomu by tak nemalo dochádzať k odkláňaniu zvuku iným smerom.

Sklo z neho robí jeden z najkrajších tabletov vôbec

zdroj fotografie: Business Insider

Nenechaj si ujsť
Samsung Galaxy S8 a S8+ sa predvádzajú na prvých reálnych videách

Zadná stena tohto obra je celá pokrytá sklom, vďaka ktorému ide o jeden z najkrajších tabletov, ktoré sme doteraz mohli vidieť. Pri reálnom používaní si však táto prekrásna strana vyberie svoju daň v podobe rýchleho zachytávania nečistôt a odtlačkov. Sklo je pre ne ako magnet a následne hodnú chvíľu trvá, kým ich majiteľ zo zadnej strany odstráni. Aj napriek tomu je použité sklo veľmi elegantným prvkom. Okrem toho na zadnej stene nájdeme 13 MPx fotoaparát. Prednú stranu skrášľuje selfie fotoaparát s rozlíšením 5 MPx.

Samsung Galaxy Book 10/12 prichádza s plnou podporou Windows 10

Obe veľkostné verzie sú obohatené vysokým výkonom, s ktorým mnohokrát dokážu nahradiť desktopový počítač. Samsung Galaxy Book 10 tak dostal obrazovku s uhlopriečkou 10,6″ a FullHD rozlíšením. Na rozdiel od svojho väčšieho brata sa však nejedná o AMOLED displej. Pod kapotou Book 10-ky nájdeme procesor Intel Core m3 7. generácie. Ten je zložený z dvoch jadier. Každé z nich pracuje na frekvencii 2,6 GHz. Pre osobné súbory je možné využiť vnútorné úložisko s kapacitou 64 GB. To sa však dá rozšíriť prostredníctvom microSD karty o ďalších 256 GB.

zdroj fotografie: Business Insider

Model s označením Book 12 prichádza s ešte lepšou výbavou. Uhlopriečka AMOLED displeja dosahuje úctyhodných 12″. Samsung sa v tomto modeli rozhodol využiť pomer strán 3:2 namiesto zvyčajného pomeru 16:9. Pomer strán 3:2 je však vhodnejší pri prehliadaní webu. Srdcom tohto modelu je procesor Intel Core i5 7. generácie. Taktiež sa skladá z dvoch jadier, no tie pracujú až na frekvencii 3,1 GHz. Vnútri nájdeme aj väčšie úložisko pre súbory či aplikácie. Konkrétne ide až o 128 GB kapacitu, ktorá sa s microSD kartou dá rozšíriť o ďalších 256 GB. Aj napriek snahe Samsungu sa procesory noviniek nemôžu rovnať tým, ktoré nájdeme v tabletoch Surface Pro od Microsoftu.
Photoshop zvládnu bez akýchkoľvek zaváhaní

zdroj fotografie: Business Insider

V dnešnej dobe je pamäť RAM o veľkosti 4 GB zaužívaným štandardom. Operačnú pamäť tejto veľkosti sa tak rozhodol využil v nových tabletoch aj Samsung. Pravdou však je, že na plnohodnotný multitasking v desktope táto hodnota stačiť úplne nemusí. Našťastie, nové „Booky“ si s ňou bohate vystačia a bez zaváhania spustia Photoshop, ale aj iné náročné programy.

Galaxy Tab S3 prichádza dokonca aj s podporou S-Pen

zdroj fotografie: Business Insider

Nenechaj si ujsť
MWC 2017 | Samsung prezradil dátum predstavenia Galaxy S8! Do základného balenie navyše pridá jedno exkluzívne prekvapenie

 

Táto užitočná pomôcka sa svojimi vlastnosťami podobá na pero S Pen, ktoré sme mohli vidieť v smartfónoch modelovej rady Galaxy Note. S týmto doplnkom si používateľ bude môcť napríklad jednoducho vytvárať poznámky tak ako na klasickom papieri. To však nie je jediná funkcia, ktorú S Pen zvládne. Ide o niekoľko skvelých funkcií, s ktorými bude používanie tabletu oveľa väčšou zábavou.

Pomocou funkcie „Tilt“ si môže používateľ nastaviť uhol, pod ktorým bude držať S Pen

zdroj fotografie: Business Insider

Túto funkciu využije budúci majiteľ najmä pri kreslení presných tvarov v programoch podobných Photoshopu. Podľa Samsungu ide o prvé zariadenie s operačným systémom Windows 10, ktoré disponuje touto funkciou.

Použitý kov na zadnej strane dodáva značný punc elegancie

zdroj fotografie: Business Insider

Oba modely dokážu nahradiť prenosný počítač

zdroj fotografie: Business Insider

Ako Samsung Galaxy Tab S3, tak aj modely Galaxy Book 10/12 dostanú špeciálny kryt s klávesnicou. Krytu však chýba stojan, ktorým disponujú tablety Microsoft Surface Pro, a tak si novinky budú musieť vystačiť s dvoma prenastavenými uhlami.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
100%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]