Do sveta len nedávno unikli exkluzívne informácie o novej sérii smartfónov Samsung Galaxy F. Vzhľadom na okolnosti sa špekuluje, že práve séria F by mala byť prívlastkom dlho očakávaného skladacieho smartfónu.

Prvýkrát sme sa o sérii smartfónov Galaxy F dozvedeli ešte v roku 2013. Žiadne zariadenie z tejto série sme odvtedy nevideli a až v posledných mesiacoch sa séria F začala spájať s dlho očakávaným skladacím smartfónom od Samsungu. Mnohí veria, že označenie F totižto vyplýva zo slova „foldable“, čo znamená skladací.

Samsung už oficiálne navádza na skladací smartfón

Pravdu by sme mohli zistiť už tento týždeň, kedy sa koná developerská konferencia Samsungu s názvom SDC 2018. Práve na tomto podujatí by mal Samsung poodhaliť, ako skladací smartfón funguje a tiež zverejní niektoré z detailov. Reálneho zariadenia sa však ešte nedočkáme. Jeho oficiálne predstavenie sa očakáva až v roku 2019. Napriek tomu už Samsung prostredníctvom Facebooku zdieľal úplne prvý oficiálny teaser naznačujúci skladací smartfón.

Gepostet von Samsung Mobile am Sonntag, 4. November 2018

Zariadenie s označením F sa už testuje v USA

Zaujímavejšie sú ale detaily samotnej série Galaxy F. Prvé zariadenie by malo niesť modelové označenie SM-F900U. Samsung začne modelové označovanie číslicou 900 podobne ako v prípade série Galaxy S. Číslovanie tiež naznačuje, že pôjde o prémiové zariadenie.

Unikátne používateľské prostredie

Spomínaný firmvér tiež naznačuje, že pravdepodobne pôjde o skladací smartfón. Samsung totižto pracuje na unikátnom používateľskom prostredí v operačnom systéme Android v spolupráci s Googlom. Práve preto je zariadenie testované v sieťach USA. Samsung by mal tiež onedlho začať testovanie európskej a ázijskej verzie s označením SM-F900F a SM-F900N.

Existuje možnosť, že označenie F patrí hernému smartfónu

Správy tiež tvrdia, že skladací smartfón by mal poskytnúť vnútorné úložisko o veľkosti 512 GB a tiež by mal podporovať Dual-SIM konektivitu. Samotný šéf Samsungu sa vyjadril a poodhalil high-endové zameranie. Na druhej strane je však možnosť, že označenie F bude patriť hernému smartfónu, ktorý Samsung údajne pripravuje. Taktiež pôjde o high-end určený pre globálny trh. Každopádne, pravdu a množstvo detailov sa možno dozvieme už počas konferencie SDC 2018.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom