banner-galaxy-a3-a5
Samsung pracuje na skladacích smartfónoch a ohybných displejoch už roky, no zatiaľ sme viac ako len koncepty a prototypy nevideli. V blízkej dobe ich v masovej výrobe pravdepodobne ešte neuvidíme, no k týmto „sci-fi“ zariadeniam sme teraz bližšie, než kedykoľvek predtým.   

Podľa informácií z kórejského webu The Korea Herald, výrobca sa má pripravovať na výrobu stotisíc kusov. Malo by ísť o akýsi hybrid medzi smartfónom a tabletom, pričom po rozložení zariadenia má mať displej veľkosť 7 palcov. Tieto správy sa takmer úplne zhodujú so staršími správami z webu Bloomberg. V júni minulého roka priniesol správy o skladacom zariadení, ktoré bude mať 5-palcový displej ako smartfón, no po rozložení dosahuje uhlopriečka osem palcov a je použiteľný ako tablet.

Samsung Galaxy S7 Edge G935F 32GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

samsung-foldable-device-7-inch
zdroj fotografie: Android Authority

Informácie o dátume vydania tejto záhadnej novinky doteraz chýbali. Presný dátum síce zatiaľ nepoznáme, no niektorí analytici si myslia, že skladací hybrid nebude na trhu minimálne do roku 2018 a niektorí si myslia, že sa ho dočkáme ešte pred koncom tohto roka. Niektoré zdroje webu The Korea Herald tvrdia, že napriek technickému dokončeniu, spoločnosť Samsung Electronics neurobila konečné rozhodnutie o tom, či prístroj predstaví tento rok kvôli otázkam marketingu a ziskovosti.

Jeden z patentov Samsungu

Jeden z patentov Samsungu

zdroj fotografie: PhoneArena

Samsung má predpoklady stať sa prvým výrobcom, ktorý predstaví takéto zariadenie. Podobný produkt však pripravuje aj jeho kórejský konkurent LG, no práca na takejto technológii je pre výrobcu finančne riskantná. Je možné, že hybrid bude dostupný ako prémiová verzia k lacnejšiemu smartfónu, čím by si Samsung najskôr preveril predajnosť výrobku. Ak by podobné zariadenie existovalo, mal by si oň záujem?

zdroj fotografií: PhoneArena

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom