Vlajkové modely Galaxy S9 potvrdzujú svoje kvality už nejaký ten čas a sú jednoznačne adeptmi na vôbec najvyššiu priečku v pomyselnom rebríčku inteligentných telefónov. Teraz sa im takýto titul podarilo získať v jednom z rešpektovaných testov.

Portál ConsumerReports prináša pravidelne nezávislé testy a hodnotenia najnovších smartfóny a zostavuje ich rebríček. Teraz sa na najvyššiu pozíciu dostali modely Galaxy S9 a Galaxy S9+, ktoré zaujali svojimi schopnosťami. V rebríčku pritom predbehli svojich predchodcov Galaxy S8, pričom rok predtým ho zas ovládli S-sedmičky.

Zobraziť celú galériu (0)
Pavol Lupták/FonTech

Najnovšie vlajkové modely Samsungu majú podľa dostupného hodnotenia niekoľko predností. Najskôr upútali zvýšenou odolnosťou, keď Galaxy S9 ani po stovke dopadoch nezaznamenal vážnejšie poškodenia. Väčší model bol na tom po rovnakom počte horšie, no minuloročné Galaxy S8 neboli funkčné už po polovici testu.

Má aj slabšie stránky

Ďalej je zlepšením aj rýchlosť zariadení a zásluha padá najmä na procesor Snapdragon 845. Zrýchlilo sa napríklad otváranie aplikácií či prehliadanie webu. Pochvalu si zaslúžia aj stereo reproduktory, ktoré v tohtoročných vlajkových modeloch naozaj bodujú. Bezpečnostné funkcie patria rovnako k silným stránkam Galaxy S9.

Zobraziť celú galériu (0)
Pavol Lupták/FonTech

Nie všetko však bolo tak skvelé a organizácia vyčíta novinkám napríklad slabšiu výdrž batérie. Napriek tomu sa smartfóny od Samsungu dostali na prvé dve miesta hodnotenia. Treba však podotknúť, že medzi otestovanými smartfónmi sa napríklad nenachádza novinka od Sony či Huawei P20 Pro, ktorý by mohol v teste poriadne zabodovať. Viac informácií o Galaxy S9 môžeš nájsť aj v našej nedávnej recenzii.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom