Dnešok je pre juhokórejskú spoločnosť Samsung nesmierne dôležitý. Po desiatkách únikov a dohadov, vyvrátených, ale i potvrdených informácií totižto konečne nastal deň D, kedy nám mala oficiálne odhaliť dvojicu nových vlajkových lodí, na ktorých pilne pracovala posledných pár mesiacov. Presne tak sa aj nakoniec stalo, a to vo veľkom štýle.

Ako iste vieš, oficiálne predstavenie noviniek prebehlo simultánne v americkom New Yorku a Londýne. Akcia dostala názov Galaxy Unpacked 2017, pričom sa jej zúčastnili viaceré známe mená technologického sveta. Tie sa mohli radovať z jedinečnej atmosféry, ktorá postupom času gradovala a gradovala. Samotná prezentácia dopadla na výbornú a bolo evidentné, že si dal na nej tento obľúbený výrobca záležať. Predsa len sa však našiel priestor na nejaké tie negatíva, hoci neboli spojené ani s dvomi novinkami a dokonca ani s nedávno ukončeným ceremoniálom. Samsungu sa totižto nepodarilo ustrážiť takmer žiadne detaily o nových smartfónoch.

zdroj fotografie: AndroidAuthority

Práve kvôli tomu mohla táto výnimočná udalosť niekoho sklamať, nakoľko sa na žiadne významné prekvapenia nedostalo. Samotné zariadenia sú vyrobené z hliníku a skla, pričom druhý zmienený materiál prekrýva prednú a rovnako aj zadnú stranu. V oboch prípadoch sa jedná o tvrdené sklo Gorilla Glass 5. Obe veľkostné verzie dostali zahnutý „Infinity“ OLED QHD displej (2960 x 1440 pixelov). Klasický variant si bude musieť vystačiť so zobrazovačom o uhlopriečke 5,8-palca, zatiaľ čo ten zväčšený bude využívať 6,2-palcový panel. Aj keď tieto hodnoty môžu znieť desivo, pri reálnom využívaní ich vďaka takmer úplne eliminovaným okolitým rámikom nepocítiš. Dvaja juhokórejskí giganti, teda LG a po novom aj Samsung, zavedú pri svojich tohtoročných vlajkových lodiach aj podobný pomer displeja 18.5:9.

zdroj fotografie: Samsung

Samsung Galaxy S8 tak dosahuje takmer identické rozmery s minuloročným modelom S7 edge, ktorý však ponúka o 0,3″ menší displej. Ďalšou vlastnosťou prednej strany je zaoblenie rohov displeja, ktoré sme mohli taktiež vidieť pár týždňov dozadu v LG G6-ke. To dodáva prednej strane poriadnu dávku elegancie navyše. Rámik nad zobrazovačom poňal proximity senzor, hovorový reproduktor, LED diódu upozornení, 8 MPx selfie fotoaparát s automatickým zaostrovaním a clonou f/1.7, ale aj skener dúhovky oka. Ten funguje rovnako spoľahlivo a rýchlo, ako tomu bolo pri neslávne známom tabletofóne Note 7, ktorý sa, mimochodom, začal opäť oficiálne predávať. Ďalšou spoločnou vlastnosťou týchto modelov je certifikácia IP68. Celkové rozmery Galaxy S8 činia 148.9 x 68.1 x 8.0 mm pri váhe 152 g. Galaxy S8+ zas ponúka rozmery 159.5 x 73.4 x 8.1 m a rovnako prijateľnú hmotnosť 173 g. Po novom vo vlajkových smartfónoch Samsungu nenájdeš ikonické hardvérové domovské tlačidlo!

zdroj fotografie: Androidcentral

Obe novinky sú zo zadnej strany príjemne zaoblené pre zaistenie lepšieho držania v rukách. Na tejto ploche sa nachádza aj logo výrobcu, ktoré robí spoločnosť hlavnému fotoaparátu, duálnemu LED blesku, snímaču srdcového tepu a skeneru odtlačkov prstov. Pri zabezpečení je však prítomný aj skener dúhovky oka a funkcia rozpoznávania tváre. Spomínaný zadný fotoaparát dokáže vytvárať snímky s rozlíšením 12 MPx. Tomu sekunduje dvojpixelové automatické zaostrovanie, laserové zaostrovanie, optická stabilizácia obrazu a veľmi nízka clona f/1.7, pričom obe novinky zvládnu nahrávať 4K videá pri 60 snímkoch za sekundu.

zdroj fotografie:Androidcentral

Toto však nie je ani zďaleka jediné prvenstvo, ktorým sa Samsung Galaxy S8 a S8+ spoločne môžu pochváliť. Vďaka nekompromisnej hardvérovej výbave sa totižto jedná o najvýkonnejšie smartfóny súčasnosti, ktoré sa nezapotia ani pri vykonávaní tých najnáročnejších činností. Americký a ázijský trh bude mať k dispozícii verzie s procesormi Snapdragon 835 od Qualcommu, zatiaľ čo zvyšok sveta si bude môcť zadovážiť varianty s čipsetmi Exynos 8895 zo stajne Samsungu. Oba procesory sú si nesmierne podobné, nakoľko ponúkajú 8 jadier rozdelených do dvoch clustrov podľa architektúry big.LITTLE. Pochopiteľne tak získajú aj veľmi podobné skóre v benchmarkoch.

zdroj fotografie: Androidcentral

Ďalej sa dostalo aj na 4 GB RAM typu LPDDR4 a 64 GB UFS 2.0 interné úložisko. Internú pamäť je taktiež možné rozšíriť pomocou microSD kariet o ďalších 256 GB. Druhou a zároveň poslednou odlišnosťou noviniek, okrem ich veľkosti, je kapacita batérie. Tá v základnom modeli dosahuje kapacitu 3000 mAh, pričom Samsung Galaxy S8+ získal ďalších 500 mAh navyše. Nabíjanie týchto akumulátorov bude možné pomocou USB Type-C konektora alebo bezdrôtovej nabíjačky.

zdroj fotografie: Androidcentral

V predajnom balení naopak budú umiestnené kvalitné slúchadlá od spoločnosti AKG s klasickým 3,5 mm audio jackom. Po stránke konektivity stojí za zmienku Bluetooth 4.2 či NFC, ktoré bude využívané napríklad pre potreby platobnej služby Samsung Pay. Obe zariadenia disponujú zbrusu novým dedikovaným tlačidlom, ktoré slúži na spustenie inteligentného asistenta Bixby. Tento pomocník, ako aj všetky aplikácie, pobežia na systéme Android 7.0 Nougat zahalenom do nadstavby Grace UX, ktorá ponuka hneď niekoľko dizajnových či funkčných vylepšení. Práve Bixby je jedno z najväčších inovácií smartfónov, keďže ponúka zaujímavé funkcie, ako vyhľadávanie pomocou obrázkov skrz špičkovú kameru smartfónu, prepojenie medzi systémovými aplikáciami a rôzne ďalšie užitočné funkcie, ktoré majú zlepšiť používanie.

zdroj fotografie: Samsung

Zobraziť slovenskú cenu Samsung Galaxy S7

Samsung Galaxy S8 a rovnako aj Galaxy S8+ sa budú zhodne predávať v 5 farebných verziách, a to čiernej, sivej, modrej, zlatej a striebornej. Klasický model bude stáť 799 € a zväčšený 899 €. O presnej dostupnosti na slovenskom trhu ťa ešte budeme informovať v nasledujúcich dňoch!

zdroj fotografie: Samsung

zdroj fotografie: Samsung

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom