Historicky najdiskutovanejšia sága v technologickom svete sa týka neslávneho phabletu Samsung Galaxy Note 7. Gigant z Kórei spravil všetko preto, aby sa na tento príbeh čo najrýchlejšie zabudlo.

Avšak, krátko pred oficiálnym predstavením vlajkových modelov S8 a S8+ sa z ničoho nič objavila správa, že Samsung plánuje spustiť opätovný predaj svojho minuloročného nepodareného smartfónu. Spoločnosť totiž zverejnila plán, ako zrecykluje všetky zozbierané kúsky. V prvkom kroku zachráni najmä komponenty, ktoré ešte môžu byť použité, ako napríklad fotoaparát či polovodiče. V ďalšom sa extrahujú ťažké kovy z týchto súčiastok za pomoci rôznych ekologických firiem.

zdroj fotografie: Techmiao

Záverečným, no o to zaujímavejším krokom bude predaj repasovaných kusov. Výrobca však už dávnejšie oznámil, že sa pokúsi priviesť svoj nechválne známy smartfón späť k životu a začne ho predávať na rozvojových trhoch. Použije však menšiu batériu, aby sa predišlo akýmkoľvek problémom či nebodaj výbuchom. Tento recyklačný plán vznikol ihneď po veľtrhu MWC v Barcelone, keď tamojšiu konferenciu spoločnosti narušili aktivisti z Greenpeace.

Nenechaj si ujsť
Samsung Galaxy Note 7 vstane z mŕtvych! Dočkáme sa niekoľkých vážnych zmien

Tí sa dožadovali vysvetlenia, ako Samsung naloží so 4,3 milióna kusmi, ktoré zozbieral po celom svete. Neskôr našťastie prišlo vyjadrenie v podaní Samsungu, ktoré hovorí o tom, že najväčší výrobca smartfónov na svete týmto krokom spustí proces, s ktorým bude pokračovať aj v budúcnosti pri iných recykláciách svojich zariadení.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom