banner-mi-note-2Do Samsungu Galaxy S8 vkladá gigant všetky svoje nádeje a pokúša sa o navrátenie zašlej slávy po afére s Note 7-čkou. Oficiálne predstavenie je síce ešte ďaleko, no internetom už kolujú rôzne úniky a špecifikácie dôležitej vlajkovej lodi.

Tie najnovšie hovoria o tom, že Galaxy S8 ponúkne OLED displej z domácej dielne, ktorý bude disponovať až 90 % pomerom k prednej strane. Podľa správ od The Investor, Samsung plánuje vypustiť takýto displej už budúci rok, no zatiaľ nepadla informácia o tom, či sa bude premiérovo nachádzať práve v S8-čke. Park Won-sang, hlavný inžinier oddelenia výroby displejov, na jednej z prezentácií ukázal koncept smartfónu Galaxy S7 Edge s úplne bezrámikovým displejom.

Samsung Galaxy S7 Edge môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Samsung-Galaxy-S7-Edge-photos-20-840x560

TIP: Samsung Galaxy S8: 4K displej, monštruóznych 8 GB RAM a dostupnosť v marci

Dodal tiež, že konštruktéri v Samsungu pracujú na podobnom displeji, no s 99 % pomerom pre budúce generácie smartfónov, ktoré by sme mohli vidieť už v najbližších rokoch, čiže to nie je až tak ďaleká budúcnosť. Implementácii takmer bezrámikového displeja do Galaxy S8 nahráva aj fakt, že už dlhšie sa hovorí o odstránení ikonického domovského tlačidla. Skener odtlačkov prstov by sa teda mal presunúť pod displej a využiť napríklad ultrazvukovú technológiou snímania.

xiaomi-mi-mix-limitovany-pocet-kusov-3

Po obrovskom úspechu Xiaomi Mi MIX s 91,3 % pomerom displeja k prednej strane je teda pochopiteľným krokom odpoveď konkurencie, ktorá si tento vlak rozhodne nenechá ujsť.

TIP: Xiaomi má jeden z prvých kompletne bezrámikových smartfónov. Privítajte Xiaomi Mi MIX!

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom