banner-mi5s-plus
Pre čínskeho technologického giganta Xiaomi je dnes veľký deň. Ako už bolo avizované, dlho očakávaný phablet Xiaomi Mi Note 2 konečne uzrel svetlo smartfónového sveta, ktorý z neho nemôže spustiť oči. „Čínsky Apple“ má však ešte jedno eso v rukáve.

Ihneď po uvedení nadupaného Xiaomi Mi Note 2 nás CEO spoločnosti, Lei Jun, začal oboznamovať s ich vlastným konceptom kompletne bezrámikového smartfónu. Najprv nám boli na plátne ukázané len jeho rendre, no neskôr prišiel šok. Lei Jun tento koncept smartfónu predstavoval spoločne s Philippom Starckom, najznámejším francúzskym dizajnérom, ktorý pomohol Mi MIX navrhnúť. Xiaomi však neostalo len pri grafickom koncepte. Čínsky gigant tento smartfón aj reálne skonštruoval, čím sa radí medzi prvých výrobcov smartfónov s komerčne predávaným kompletne bezrámikovým smartfónom!

xiaomi-mi-mix-1

Xiaomi Mi MIX sa dá nazvať aj ultimátnym smartfónom, keďže jeho výbava je priam monštruózna. Aktuálne hardvérovo najvyspelejší smartfón na trhu prichádza s obrovským 6,44-palcovým displejom, ktorý tvorí neuveriteľných 91,3% prednej plochy. Bezrámikový displej prichádza s pomerom strán 17:9, maximálnou svietivosťou až 500 nitov, až 94% NTSC farebným gamutom a veľmi jemným rozlíšením 2048 x 1080 pixelov, ktoré tvorí hustotu pixelov 362 ppi. Xiaomi Mi MIX je výbornou ukážkou toho, ako aj smartfón s takto veľkým displejom môže nadobudnúť prijateľných rozmerov. Tie sú fantastických 158.8 x 81.9 x 7.9 mm pri hmotnosti 209 gramov. Rozmermi sa Xiaomi Mi MIX približuje k bežným 5,5″ smartfónom.

Vyššiu hmotnosť smartfónu majú na svedomí materiály, z ktorých je Xiaomi Mi MIX skonštruovaný. Ide o prémiové keramické sklo na prednej aj zadnej strane, ale aj keramické bočné hrany zariadenia. V prípade exkluzívnej verzie smartfónu bolo použité aj 18 karátové zlato, ktorým je pokrytá obruč fotoaparátu a snímača odtlačkov prstov na zadnej strane.

xiaomi-mi-mix-4

Iste ste si všimli, že Mi MIX neobsahuje klasický reproduktor pre telefonovanie, ktorý býva umiestnený nad displejom. Smartfón miesto tohto reproduktora využíva špeciálnu konzolovú piezoelektrickú keramickú technológiu, ktorá pomocou meniča konvertuje elektrické signály na mechanickú energiu. Vo výsledku túto človek vníma ako zvuky nesúce sa pomocou jemných vibrácií. Nahradený bol aj klasický proximity senzor (senzor priblíženia), ktorý zastupuje ultrazvukový proximity senzor. Predná kamera s rozlíšením 5 MPx a FullHD videom bola premiestnená do pravého spodného rohu prednej strany.

xiaomi-mi-mix-7

Xiaomi Mi MIX bol po hardvérovej stránke vybavené tým najlepším, čo v súčasnosti v smartfóne môžete mať. Pod kapotou tohto kompletne bezrámikového monštra sa skrýva výkonný Qualcomm Snapdragon 821 procesor s maximálnym taktom 2,35 GHz, grafickým akcelerátorom Adreno 530 s taktiež vyššou frekvenciou či 4 GB / 6 GB RAM pamäťou typu LPDDR4. Základná verzia ponúka až 128 GB vnútornej pamäte, zatiaľ čo exkluzívna masívnych 256 GB. Ako pamäťové čipy boli použité doposiaľ najrýchlejšie USF 2.0.

xiaomi-mi-mix-10

Na zadnej strane si miesto okrem keramického skla našiel aj 16 MPx hlavný fotoaparát s fázovým zaostrovaním, clonou f/2.0, duálnym LED bleskom, 4K videom či HDR režimom. Samozrejmosťou je aj nahrávanie slow-motion videa v rozlíšení 720p pri 120 fps. Pod fotoaparátom bol umiestnený už spomínaný snímač odtlačkov prstov, pričom ide o konvenčný snímač. V len 7,9 milimetrov hrubom tele sa nachádza obrovská 4400 mAh batéria s podporou rýchleho nabíjania Quick Charge 3.0. Nabíjanie ako aj prenos dát z/do smartfónu bude prebiehať cez reverzibilný USB Type-C konektor.

xiaomi-mi-mix-14

Po softvérovej stránke bude k dispozícii známa MIUI 8 nadstavba postavená na Androide. Xiaomi Mi MIX prichádza aj s DualSIM funkcionalitou a bohužiaľ, s nie kompletnou podporou európskych LTE frekvencií. V jeho podpore nájdeme B1, B2, B3, B4, B5, B7, B8, pričom B20 (800 MHz) chýba. Nakoniec tu máme ceny, ktoré, ako už asi očakávate, sú na pomery čínskych smartfónov pomerne vysoké. Za základnú verziu so 4 GB RAM a 128 GB pamäťou si Xiaomi pýta 3499 juanov (475 €), zatiaľ čo oficiálna čínska cena exkluzívnej verzie Mi MIX bola stanovená na 3999 jaunov (542 €).

Prvé reálne hands-on fotky:

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú