banner-mi5s-plusLen pred niekoľkými hodinami sme sa dočkali predstavenia očakávaného phabletu Xiaomi Mi Note 2, ktorý samozrejme nesklamal a jeho výbava nás úplne očarila. Ešte prekvapivejšie však bolo odhalenie prvého bezrámikového smartfónu od Xiaomi, Xiaomi Mi MIX.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Medzitým sa na internet dostala fotografia porovnávajúca výbavu Mi Note 2 a zatiaľ nepredstaveného Samsung Galaxy S8. Veľa nových informácií však nepriniesla a väčšinou len potvrdzuje už známe podrobnosti. Kým Mi Note 2 je vybavený 5,7-palcovým flexibilným FullHD OLED displejom, S8 má prísť s 5,5-palcovým panelom, ktorý ponúkne neuveriteľné 4K rozlíšenie. O dôvode použitia takéhoto displeja sme už veľakrát hovorili a primárnym faktorom je dokonalý zážitok z virtuálnej reality. Dostupné majú byť dve verzie, a to so Snapdragonom 830 a Exynosom 8895, ktorý sa pravdepodobne bude predávať u nás. Oba čipsety budú vyrábané moderným 10 nm procesom, čo už nepriamo potvrdil aj samotný Samsung.

Samsung Galaxy S7 Edge môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

galaxy-s8-specs-sheet

Menej dôveryhodne znie ponuka operačných pamätí, ktorá má obsahovať 6 GB a 8 GB verzie. Zvyšné informácie sú už uveriteľné, ako napríklad NFC, MST konektivita pre Samsung Pay a 80 percentný pomer displeja k prednej strane. Samsung Galaxy S8 má byť predstavený budúci rok 26. februára na MWC 2017 v Barcelone a dostupnosť môžeme očakávať niekedy v priebehu marca.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
12%
Páči sa mi to
37%
Chcem to
13%
Mám to
8%
Nepáči sa mi to
18%
Neznášam to
12%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.