banner-mi-note-2
Je všeobecne známe, že sa spoločnosť Samsung už dlhšiu dobu angažuje vo výrobe ohybných OLED displejov, ktoré rada využíva aj vo svojich vlajkových lodiach. Donedávna tento juhokórejsky výrobca ponúkal aj alternatívu s klasickým rovným displejom. Tieto časy však zrejme nadobro končia, keďže problémový Samsung Galaxy Note 7 prišiel len vo verzii zahnutej, a to isté by malo postihnúť aj nadchádzajúcu vlajkovú loď z rady Galaxy S.

Pravdou je, že bolo iba otázkou času, kedy sa tento technologický gigant odhodlá k podobnému kroku a nadobro tak pochová „flat“ verziu svojej najznámejšej modelovej rady. O tejto novinke informoval denník Korea Herald, ktorý vo svojom najnovšom výtlačku uviedol, že napriek pochovaniu klasickej verzie sa stále dočkáme verzií dvoch. Tie by sa mali od seba líšiť hlavne veľkosťou displeja, pričom menší variant dostane celkom rozmerný 5,7″ zobrazovač a ten väčší naopak prekvapí poriadne veľkým 6,2″ displejom. Napriek enormnej veľkosti displejov sa však podľa všetkého dočkáme vcelku kompaktných zariadení.

Samsung Galaxy S7 Edge môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

samsung-galaxy-s8-concept-4

Juhokórejský gigant totižto potvrdil predošlé dohady o tom, že Samsung Galaxy S8 ponúkne takmer bezrámikovú konštrukciu a zobrazovací panel by tak mal zaberať viac ako 90 % prednej plochy. Hoci tieto správy väčšinu technologických nadšencov potešia, tak stále sa nájdu aj takí, ktorým sa toto rozhodnutie príliš nepozdáva. Medzi nich patrí aj analytik Choo Dae-young, ktorý tvrdí, že zahnuté verzie často vedú k neúmyselným dotykom a majitelia si tak musia dávať veľký pozor na to, ako svoje zariadenie držia. Okrem toho sú podľa jeho slov bezrámikové konštrukcie menej funkčné ako verzie s rámikmi klasickými.

galaxy-s8-novy-render

TIP: Tento futuristický koncept Galaxy S8 môže byť naozaj presný

Ďalší analytik, Peter Lee, sa rozhovoril o tom, že Samsung by mal čo najskôr uviesť na trh svoj skladací smartfón, na ktorom usilovne pracuje už zopár rokov. Podľa ďalších správ by mala táto obľúbená spoločnosť predstaviť alebo aspoň ukázať podobné zariadenie už na veľtrhu CES v Las Vegas, ktorý začína už budúci mesiac. Stále však o tomto záhadnom prístroji nie sú známe ani základné informácie. Pre Samsung by však takáto inovácia mohla symbolizovať nový impulz a definitívne pochovanie zlého mena, ktorý spoločnosti zaistila vybuchujúca Note 7-ka.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom