Už je tradíciou, že niekoľko mesiacov po predstavení klasickej verzie svojho vlajkového smartfónu rady Galaxy S Samsung predstaví aj jeho odolnú verziu. Tá nesie spravidla označenie Active a okrem mierne pozmeneného názvu ponúka odlišné a o poznanie robustnejšie spracovanie konštrukcie.

Povedzme si pravdu, hoci sklo na smartfónoch vyzerá skutočne dobre, stačí jediný pád a nešťastie je na svete. O to horšie je, že väčšina vlajkových smartfónov z roku 2017 ponúka tento pekný, no za to poriadne krehký materiál nielen na svojej prednej strane, ale aj na tej zadnej. Ľudia, ktorí neradi skrývajú krásu svojho telefónu do všelijakých puzdier to tak majú naozaj ťažké. Ešte o čosi horšie sú však na tom tí, ktorí pracujú v podmienkach, kde sa smartfónom veľmi nedarí. Takíto ľudia doslova prahnú po odolných, avšak stále dostatočne výkonných a reprezentatívnych telefónoch.

zdroj fotografii: AndroidPolice

Tých je v súčasnosti ako šafránu a azda jediný odolný smartfón so špecifikáciami hodnými roka 2017 bol predstavený práve teraz. Nesie označenie Samsung Galaxy S8 Active a ako už samotný názov napovedá, vychádza z úspešnej S8-čky. Od tej tak tento model prevzal 5,8-palcovú uhlopriečku Super AMOLED displeja, ktorý tiež disponuje jemným rozlíšením 2960 x 1440 pixelov. Narozdiel od klasickej verzie tohto smartfónu však novinka neponúkne zaoblené okraje. Samsung sa však snažil zachovať čo najtenšie rámiky okolo displeja, čo sa mu aj perfektne podarilo. Po konštrukčnej stránke sa S8 Active spolieha na kombináciu plastu a kovu, ktorý spĺňa vojenský štandard MIL-STD-810G. Celý smartfón má hmotnosť 208 gramov a hrúbku 9,9 mm.

Keď sa zvýšená odolnosť a extrémny výkon spoja dokopy

zdroj fotografii: AndroidPolice

Ten zaručuje zvýšenú odolnosť voči mechanickému poškodeniu či nárazom. Okrem iného sa ani tu nezabudlo na certifikáciu IP68, ktorá garantuje zvýšenú odolnosť voči vode a prašným čiastočkám. Čo sa ostatných hardvérových komponentov týka, odolná S8-čka je totožná s tou, ktorá je predávaná v zámorí. Spolieha sa tak na procesor Snapdragon 835, 4 GB RAM pamäť, ale aj 64 GB interné úložisko. Nezabudlo sa ani na kvalitný 12 MPx hlavný fotoaparát a 8 MPx selfie snímač. Pribudla aj väčšia batéria, ktorá má teraz slušných 4000 mAh. Najväčšie zmeny tak nepochybne nastali v dizajne.

Nenechaj si ujsť
Privítaj Samsung Galaxy Note 8 na prvých reálnych fotkách. Bude to dizajnová lahôdka?

Ten je teraz kvôli zabezpečeniu zvýšenej odolnosti omnoho robustnejší. Najviac to badať na zadnej strane, na ktorej rám vystupuje nad okolitý povrch, čím sa výrobcovi podarilo zaistiť ochranu hlavného fotoaparátu. Opäť sa ale dostalo na nevhodné umiestnenie skenera odtlačkov, ako aj na „milované“ Bixby tlačidlo. Tak či onak, nám tieto neduhy na smartfóne Samsung Galaxy S8 Active prekážať nemusia, keďže sa ho zrejme oficiálne nedočkáme. Exkluzívne ho totiž bude ponúkať len jeden z amerických operátorov. Cena pre Ameriku sa má pohybovať na úrovni 730 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom