K predstaveniu najnovšej vlajkovej lode Samsungu pre tento rok sme čoraz bližšie, čo znamená aj čoraz viac únikov informácií. Aj keď do predstavenia zostáva ešte viac ako mesiac a pol, o nadchádzajúcej novinke vieme takmer všetko.

Samsung svoj pripravovaný Galaxy S8 veľmi v tajnosti nedrží. Na internete sa tak objavuje nové info takmer každý deň. Vieme, že Samsung plánuje predstaviť hneď dva modely svojej vlajkovej lode – Samsung Galaxy S8 a Galaxy S8 Plus. Dvojicou poriadne nadupaných modelov tak chce fanúšikom odčiniť škody, ktoré spôsobil výbušný Galaxy Note 7. Aj keď už na 99% vieme, ako budú juhokórejské novinky vyzerať, ich veľkostné porovnanie zobrazené na fotografiách sme tu ešte nemali.

Samsung Galaxy S7 Edge môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Samsung Galaxy S8zdroj fotografie: Weibo

Podľa doteraz známych informácií má model Galaxy S8 disponovať 5,7″ displejom, pričom jeho celkové rozmery budú 148.90 x 68 x 8 mm. Väčší z dvojice, Samsung Galaxy S8 Plus, má prísť s až 6,1-palcovým displejom a jeho rozmery majú činiť 159 x 74 x 8 mm. Vzhľadom na takto veľké uhlopriečky displejov ide o veľmi kompaktné smartfóny. Vysokú kompaktnosť týchto smartfónov zabezpečí práve takmer bezrámikový displej, ktorý sa bude vynímať na predných stranách oboch noviniek.
Samsung Galaxy S8
zdroj fotografie: Weibo

Nenechaj si ujsť
Toto sú predpokladané cenovky jednotlivých verzií Samsungu Galaxy S8

Ikonickým znakom každej vlajkovej lode od Samsungu bolo až doteraz hardvérové tlačidlo umiestnené pod displejom, ktoré v novších modeloch integrovalo aj snímač odtlačkov prstov. Pri tohtoročných smartfónoch výrobca spraví razantný krok a tlačidlo na prednú stranu neumiestni. Snímač odtlačkov prstov tak bude presunutý na zadnú stranu, pričom Samsung nezvolil práve najšťastnejšie umiestnenie. Nachádzať sa bude po pravom boku šošovky fotoaparátu.

Samsung Galaxy S8
zdroj fotografie: Weibo

Keď už hovoríme o šošovke, zmeny sa dotknú aj tejto časti. Samsung bol často kritizovaný za poriadne vystupujúci fotoaparát v starších modeloch. Fotoaparát bude síce vystupovať aj z tela Galaxy S8 a S8 Plus, no bude to len 0,2 mm. Pod ochranným sklíčkom sa bude ukrývať 12 MPx snímač. Ostatná výbava nadchádzajúcich vlajkových lodí Samsungu zahŕňa Snapdragon 835 a Exynos 8895 procesor, 4 GB / 6 GB RAM pamäť, 3250 mAh batériu (S8), USB Type-C konektor a 5 MPx selfie fotoaparát. Cena základného modelu má začínať na 820 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom