banner-mi-note-2Ako je už u vlajkových lodí zvykom, každý rok prinášajú na trh niečo nové, čo upúta zákazníka. Top model od Samsungu nebude výnimkou a prinesie napríklad vlastného asistenta s umelou inteligenciou či nový procesor Snapdragon 835. Hovorilo sa aj o použití 8 GB RAM pamäti, no výrobca s tým podľa najnovších správ zásadne nesúhlasí.

Predpokladalo sa, že Galaxy S8 bude prvým smartfónom, ktorý dostane do výbavy 8 GB operačnú pamäť RAM, no podľa vyjadrení výrobcu je to až príliš veľká kapacita, ktorá by bola iba prežitkom a nemala reálne využitie. Nevýhodou by bola aj väčšia spotreba energie, čo by sa negatívne prejavilo na výdrži. Samsung tak do pripravovaného top modelu umiestni 6 GB pamäť RAM, ktorá bude úplne postačujúca aj pre telefón prémiovej triedy pre rok 2017. Takúto kapacitu RAM pamäte už jeden model od Samsungu obsahuje. Jedná sa o model C9 Pro, ktorý je však dostupný exkluzívne iba v Číne.

Samsung Galaxy S7 Edge môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Koncept Samsung Galaxy S8

S8-ka však stále príde s väčšou kapacitou RAM pamäte ako mali tohtoročné high-endy juhokórejského giganta. Okrem tohto vylepšenia ponúkne novinka aj s väčšie vnútorné úložisko, ktoré bude dosahovať veľkosť 256 GB. Výrobca si chce znova získať fanúšikov „slávnej“  Note línie. Preto sa chystá predstaviť model s veľkou obrazovkou, ktorý by bol po chuti práve týmto zákazníkom. Väčší displej môže Samsung osadiť aj vďaka tomu, že vymení klasické hardvérové domovské tlačidlo so snímačom odtlačkov prstov za vstavané, ktoré dovoľuje použitie displeja s menšími okrajmi a väčšími rozmermi.

TIP: Samsung chce potešiť bývalých majiteľov Note 7-ky. Nový Galaxy S8 príde v dvoch verziách s väčším displejom

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom