Neprejde takmer jediný mesiac bez toho, aby nejaký smartfón vyrobený juhokórejským Samsungom nespôsobil vo svete rozruch. Nanešťastie, tento rozruch v poslednej dobe nie je založený na pozitívnych vlastnostiach samotných zariadení, ale skôr na tých negatívnych.

Rovnako tak na seba strháva pozornosť minuloročná vlajková loď, Samsung Galaxy S7, ktorá začala znenazdajky horieť jednej Američanke menom Shaunique Lamb. Presnejšie sa tak stalo ešte 23. februára pri ceste autom, kedy bol spomínaný smartfón umiestnený v držiaku na pohár. Shaunique ho počas jazdy využívala čisto len na prehrávanie hudby skrz Bluetooth, pričom podľa jej vlastných slov v čase vzbĺknutia nedochádzalo k nabíjaniu. V momente, keď zistila, že sa s jej S7-čkou niečo deje, auto okamžite odstavila na krajnici a vystúpila.

Ďalej sa nechala počuť, že ju tento nepríjemný incident poriadne vystrašil, nakoľko väčšinou nosila svoj smartfón umiestnený vo vrecku nohavíc. O pár dní neskôr, keď sa situácia trochu upokojila, zašla mladá Američanka do obchodu, v ktorom si Samsung zakúpila s cieľom podania reklamácie. Tam ale neuspela, a tak bola nútená sa obrátiť na samotnú juhokórejskú spoločnosť, ktorá prípad začala ihneď vyšetrovať a podala k nemu aj oficiálne stanovisko.

„Samsung vždy považoval kvalitu a bezpečnosť svojich produktov za prvoradú. Spoločne s pani Lambovou sa v súčasnosti snažíme prísť na to, čo daný incident zapríčinilo. Smartfóny sú zložité zariadenia oplývajúce množstvom faktorov, ktoré sa mohli na tomto probléme podieľať.  Bez dôkladného skúmania je tak nemožné zistiť konkrétne príčiny, ktoré môžu stáť za zlyhaním ich bezpečnosti.“

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom