Samsung Galaxy S20 Ultra sa len nedávno podrobil testom výkonu, kde obstál na jednotku a aktuálne ide o najvýkonnejšie zariadenie s operačným systémom Android. Redaktorka z CNET ho ale podrobila aj neľútostnému testu odolnosti. Ako obstál najlepší Samsung?

Samsung Galaxy S20 Ultra je najvybavenejší model z novej série Galaxy S20. K ochrane však nepomáha zakrivený 6,9-palcový displej s obnovovacou frekvenciou 120 Hz ani pomerne masívne vytŕčajúci modul so štyrmi objektívmi. Oproti modelom Galaxy S20 a S20 Plus, ktorých na zadnej strane kryje ochranné sklo Gorila Glass 5, S20 Ultra tam má nasadenú už šiestu generáciu.

Prvý test pozostával z pádu na zadnú stranu z výšky približne vrecka nohavíc, čo je okolo 90 centimetrov. Smartfón sa po dopade odrazil, spravil „salto“ a dopadol naspäť na zadnú stranu. Výsledok? Displej obstál bez škrabanca, avšak na zadnom skle sa vytvorila mohutná prasklina. Obité boli aj všetky rohy okrem toho, kde sa nachádzal modul fotoaparátu. Šošovky ostali nepoškodené a fotoaparát naďalej funkčný.

Zobraziť celú galériu (1)
Screenshot/ CNET / YouTube

Druhý fingovaný pád bol z rovnakej výšky, akurát displejom nadol. Prvý stret so zemou mal však roh, ktorý spôsobil väčšinu škôd. Displej sa v tomto mieste nezaobišiel bez poškodenia. Ochrana displeja ale zabránila rozšíreniu prasklín naprieč celým telom zariadenia. Značné množstvo odrenín a poškodení na sebe niesol aj ochranný kovový rám.

Posledný pád už bol z výšky očí, čiže z výšky 1,5 metra. Zariadenie dopadlo hornou stranou na betón a ešte trikrát sa od neho odrazilo. Výsledkom bolo, že chrbát mal novú prasklinu nad modulom fotoaparátu a niekoľko škrabancov na ráme, avšak sklo na fotoaparáte bolo stále nedotknuté.

Zobraziť celú galériu (1)
Screenshot/ CNET / YouTube

Tento test bol niekoľkokrát zopakovaný s cieľom poškodiť modul fotoaparátu, pri všetkých však ostal na prvý pohľad nepoškodený. Pri bližšom skúmaní ale boli na širokouhlom snímači objavené mikroskopické prasklinky. Žiaľ, ďalší problém nastal po zapnutí aplikácie fotoaparátu, kde sa objavila chyba s automatickým zaostrovaním.

Výsledok je vskutku zaujímavý. Veľkú pochvalu si zaslúži hlavne modul fotoaparátu, ktorý toho znesie naozaj veľa. Nič nepokazíš ani dokúpením pekného ochranného krytu a určite odporúčame aj kúpu kvalitného tvrdeného skla.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú