Posledné obdobie nie je pre Samsung príliš priaznivým a na poste najväčšieho výrobcu smartfónov ho pomaly začína ohrozovať jeho úhlavný konkurent z Číny. Aby si spoločnosť udržala svoju pozíciu, potrebuje zákazníkom ukázať niečo revolučné a inovatívne, niečo, čo môže prísť už v úvode budúceho roka. Kórejský gigant, Samsung, si má pripravovať hneď niekoľko nových vlajkových lodí, spomedzi ktorých vynikne tá s kódovým označením „Beyond X“.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Rok 2019 bude pre Samsung významným obdobím, ktoré prinesie na svet už v poradí desiaty smartfón z radu Galaxy S. Pri tejto príležitosti má výrobca pracovať hneď na niekoľkých variantoch svojej chystanej vlajkovej lode Galaxy S10. Podľa amerického The Wall Street Journal spoločnosť ukáže 3 verzie tohto kúsku, pričom jedna z nich bude poriadne vytŕčať z radu.

Samsung sa pripravuje na poriadne zásadné vylepšenia

Vďaka rozmanitosti ponuky by sa mali fanúšikovia dočkať aj rozdielne veľkých obrazoviek, ktoré sa môžu od 5,8″ uhlopriečky natiahnuť v najväčšom modeli až na 6,4″ podobne ako v Samsungu Galaxy Note 9. V závislosti od modelu by mal výrobca používateľovi ponúknuť minimálne 3 a maximálne až 5 kamier, ktoré budú rozdelené na prednú a zadnú stenu. Tej má pribudnúť aj možnosť reverzného nabíjania, ktoré umožní zdieľať energiu batérie s inými smartfónmi, podobne ako to ukázal Huawei Mate 20 Pro.

Samsung však pri týchto modeloch neskončí a chystá ešte jeden, ktorý má ohúriť všetkých. Veľká novinka s nadštandardnou výbavou nesie kódové označenie „Beyond X“ a má podľa doterajších informácií ponúknuť to, čo žiaden iný smartfón výrobcu. Na jeho prednej časti sa tak môže usídliť obrovský 6,7″ displej, ktorým tak Samsung tromfne aj tie najväčšie obrazovky u ostatnej konkurencie. Čerešničkou na torte má byť aj úchvatná fotovýbava, ktorá by mohla zahŕňať až šesticu objektívov.

Nenechaj si ujsť
Samsung predstavil svoj doteraz najvýkonnejší procesor, ktorý má poháňať Galaxy S10

Dva z nich sa môžu ocitnúť na prednej stene a zvyšné 4 fotoaparáty budú osadené v zadnej časti konštrukcie. Tá však bude v sebe skrývať ešte jedno prekvapenie. S rozvojom rýchlych 5G sietí počíta aj Samsung, a tak jeho model „Beyond X“ má podporovať aj túto novú časť konektivity. Aj keď je zatiaľ táto sieť vo vývoji, prvé smartfóny by ju mohli využívať zrejme už v priebehu budúceho roka a Samsung chce byť pri tom. Spoločnosť však nezaspala na vavrínoch a vie, že sa zákazníkovi nepáči ani výrez displeja.

Na tento problém našli dizajnéri nové, aj keď pre niekoho zrejme nie najelegantnejšie riešenie v podobe diery pre predný fotoaparát. Návrhy tejto zmeny v dizajne ukázal Samsung ešte na konferencii vývojárov a je možné, že práve Galaxy S10 bude jedným z tých, ktorý sa niektorého z nich dočkajú. Viac sa však dozvieme už začiatkom roku 2019, kedy by mal kórejský výrobca predstaviť svoj Galaxy S10 v polovici februára. Bájny model „Beyond X“ zrejme bude kvôli výstavbe 5G siete ešte meškať, no len o pár týždňov.

O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]