Posledné obdobie nie je pre Samsung príliš priaznivým a na poste najväčšieho výrobcu smartfónov ho pomaly začína ohrozovať jeho úhlavný konkurent z Číny. Aby si spoločnosť udržala svoju pozíciu, potrebuje zákazníkom ukázať niečo revolučné a inovatívne, niečo, čo môže prísť už v úvode budúceho roka. Kórejský gigant, Samsung, si má pripravovať hneď niekoľko nových vlajkových lodí, spomedzi ktorých vynikne tá s kódovým označením „Beyond X“.

Rok 2019 bude pre Samsung významným obdobím, ktoré prinesie na svet už v poradí desiaty smartfón z radu Galaxy S. Pri tejto príležitosti má výrobca pracovať hneď na niekoľkých variantoch svojej chystanej vlajkovej lode Galaxy S10. Podľa amerického The Wall Street Journal spoločnosť ukáže 3 verzie tohto kúsku, pričom jedna z nich bude poriadne vytŕčať z radu.

Samsung sa pripravuje na poriadne zásadné vylepšenia

Vďaka rozmanitosti ponuky by sa mali fanúšikovia dočkať aj rozdielne veľkých obrazoviek, ktoré sa môžu od 5,8″ uhlopriečky natiahnuť v najväčšom modeli až na 6,4″ podobne ako v Samsungu Galaxy Note 9. V závislosti od modelu by mal výrobca používateľovi ponúknuť minimálne 3 a maximálne až 5 kamier, ktoré budú rozdelené na prednú a zadnú stenu. Tej má pribudnúť aj možnosť reverzného nabíjania, ktoré umožní zdieľať energiu batérie s inými smartfónmi, podobne ako to ukázal Huawei Mate 20 Pro.

Samsung však pri týchto modeloch neskončí a chystá ešte jeden, ktorý má ohúriť všetkých. Veľká novinka s nadštandardnou výbavou nesie kódové označenie „Beyond X“ a má podľa doterajších informácií ponúknuť to, čo žiaden iný smartfón výrobcu. Na jeho prednej časti sa tak môže usídliť obrovský 6,7″ displej, ktorým tak Samsung tromfne aj tie najväčšie obrazovky u ostatnej konkurencie. Čerešničkou na torte má byť aj úchvatná fotovýbava, ktorá by mohla zahŕňať až šesticu objektívov.

Zobraziť celú galériu (0)
Youtube/Concept Creator

Nenechaj si ujsť
Samsung predstavil svoj doteraz najvýkonnejší procesor, ktorý má poháňať Galaxy S10

Dva z nich sa môžu ocitnúť na prednej stene a zvyšné 4 fotoaparáty budú osadené v zadnej časti konštrukcie. Tá však bude v sebe skrývať ešte jedno prekvapenie. S rozvojom rýchlych 5G sietí počíta aj Samsung, a tak jeho model „Beyond X“ má podporovať aj túto novú časť konektivity. Aj keď je zatiaľ táto sieť vo vývoji, prvé smartfóny by ju mohli využívať zrejme už v priebehu budúceho roka a Samsung chce byť pri tom. Spoločnosť však nezaspala na vavrínoch a vie, že sa zákazníkovi nepáči ani výrez displeja.

Zobraziť celú galériu (0)
samsung _dev/YouTube

Na tento problém našli dizajnéri nové, aj keď pre niekoho zrejme nie najelegantnejšie riešenie v podobe diery pre predný fotoaparát. Návrhy tejto zmeny v dizajne ukázal Samsung ešte na konferencii vývojárov a je možné, že práve Galaxy S10 bude jedným z tých, ktorý sa niektorého z nich dočkajú. Viac sa však dozvieme už začiatkom roku 2019, kedy by mal kórejský výrobca predstaviť svoj Galaxy S10 v polovici februára. Bájny model „Beyond X“ zrejme bude kvôli výstavbe 5G siete ešte meškať, no len o pár týždňov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom