Nová generácia iPhonov rozhodne patrí medzi najvýkonnejšie smartfóny sveta, ktoré svojim výkonom ohromia a zvládnu aj tie najnáročnejšie operácie. To však má „v malíčku“ aj vlajková loď Galaxy Note 10+, ktorá si teraz zmerala sily s jedným z iPhonov v rýchlostnom teste. Nové iPhony zvyknú konkurenciu poraziť aj v takomto testovaní, no tentokrát mal navrch oproti iPhone 11 Pro Max práve prémiový Samsung Galaxy Note 10+, čo potvrdil speedtest na YouTube kanáli PhoneBuff.

V prvom rade treba spomenúť, že oba smartfóny sú vybavené výkonnými čipmi, ktoré im dodávajú masívny výpočtový výkon. Pri bežnom používaní tak uspokoja aj najnáročnejšieho používateľa, avšak vo svojich útrobách sa diametrálne odlišujú.

Galaxy Note 10+ dostal procesor Exynos 9825 od Samsungu a 12 GB operačnej RAM pamäte, zatiaľ čo iPhone 11 Pro Max prináša čip A13 Bionic z dielne Apple a stále rovnakú 4 GB RAM pamäť. Práve táto oblasť výbavy ho však v najnovšom rýchlostnom teste odsúdila na prehru.

 Samsung tromfol najväčší iPhone 11 Pro Max

Pri otváraní vybraných aplikácií a hier zvládol prvého kolo so skvelým časom iPhone 11 Pro Max, ktorý bol jednoznačne rýchlejší ako Samsung Galaxy Note 10+. Prvenstvo si získal najmä pri úprave videa, kde jeho konkurent mierne zaostával. Neskôr sa však karta obrátila a tento iPhone doplatil na svoju operačnú RAM pamäť. Jeho protivník totiž dokázal 12 GB RAM využiť naozaj naplno a pri opätovnom otváraní aplikácií nemusel mnohé tituly načítavať odznova.

Nenechaj si ujsť
iPhone 11 Pro Max porazil všetku konkurenciu. V tejto oblasti je lepší ako akýkoľvek smartfón

Celkovým víťazom sa vďaka kratšiemu času stal Samsung Galaxy Note 10+, ktorý využil svoju výhodu, aby prekonal silnú konkurenciu. Tu však stojí za zmienku aj fakt, že menší iPhone 11 Pro prehral v rýchlostnom teste aj s minuloročným iPhonom XS práve kvôli horšej správe pamäte RAM. V tomto smere totiž dokázal jeho predchodca udržať v pamäti viac otvorených aplikácií a navyše sa počas testovania neprehrieval.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom