Nový iPhone 11 Pro je nástupcom minuloročného modelu iPhone XS a v porovnaní s ním priniesol niekoľko nových vylepšení, vrátane výkonnejšieho procesora. Práve výkonová stránka tohto smartfónu však teraz čelí kritike po rýchlostnom teste, ktorý zverejnil YouTube kanál EverythingApplePro, v ktorom sa ocitol aj iPhone X. Rýchlostný test pri otváraní aplikácií a skúške správy RAM pamäte odhalil víťaza, ktorým sa na prekvapenie mnohých stal iPhone XS, informoval 9to5Mac.

Posledné generácia iPhonov so sebou priniesla aj viac výpočtovej sily, ktorú prináša nový procesor A13 Bionic vyrobený 7 nm+ technológiou. Vďaka celej zostave hardvéru a nového systému iOS 13 získali nové iPhony aj skvelé hodnotenie v benchmarkových aplikáciách, ktoré však môžu slúžiť skôr na porovnanie hrubej sily smartfónov. Pre reálnejšie podmienky pri používaní tu máme rýchlostné testy, ktoré merajú časy otvárania aplikácií a nasledovne aj opätovné spúšťanie z pamäte RAM.

Prekvapivý víťaz rýchlostného testu

Takouto skúškou prešli v teste YouTube kanálu EverythingApplePro aj iPhone X, XS a nový iPhone 11 Pro, ktoré sa podrobili spúšťaniu niekoľkých náročných aplikácií a hier či renderovaniu videa. Starší hardvér v iPhone X nezvládal ťažšie úlohy tak dobre ako novšie modely, čo sa odrazilo počas celého testovania.

Zobraziť celú galériu (1)
EverythingApplePro/YouTube

Nenechaj si ujsť
Ako zvládol iPhone 11 Pro Max pády z výšok v porovnaní s Galaxy Note 10+?

iPhonu 11 Pro však dýchal na krk iPhone XS, ktorý ho nakoniec prekvapivo pri spúšťaní hier aj prekonal. iPhone XS ukázal svoje prednosti aj pri správe pamäte RAM, v ktorej dokázal udržať spustených viac aplikácií ako iPhone 11 Pro. Navyše sa táto novinka mala počas testovania aj prehrievať. Čo teda mohlo stáť za tým, že sa najnovší iPhone s prívlastkom „Pro“ nechal poraziť predošlou generáciou v rýchlostnom teste?

Dôvodov môže byť viacero, avšak jedným z nich je zrejme aj nedostatočná optimalizácia iOS 13 a samotných aplikácií. Softvérové nedostatky tak môže nový iPhone 11 Pro mierne „brzdiť“, čo sa ale v budúcnosti napraví. Priebeh a výsledky celého testu nájdeš v priloženom videu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom