banner-note-7Kauza ohľadom Samsungu Galaxy Note 7 neutícha a po mnohých výbuchoch, výmene chybných kusov stále pokračuje. Výrobcovi pravdepodobne nepomohla ani zmena dodávateľa batérií, keďže dnes tu máme ďalší prípad explózie.

Tentokrát sa tak stalo na medzinárodnom letisku v americkom meste Louisville, štát Kentucky. Počas nastupovania cestujúcich letu 994 do Baltimoru spoločnosti Southwest AirLines phablet nečakane explodoval a spôsobil evakuáciu cestujúcich a menšie škody na lietadle. Vlastník smartfónu, Brian Green, uviedol, že pred nástupom do lietadla smartfón vypol a vložil si ho do vrecka. Krátko po tom však z neho začal unikať hustý sivo-zelený dym, rýchlo ho hodil na zem a následne explodoval. Našťastie sa celá situácia zaobišla bez ujmy na zdraví a odniesol si to len koberec lietadla.

Samsung Galaxy Note 7 N930F môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

samsung-galaxy-note-7-vybuchnuty-bezpecny-2

TIP: Ako môžu používatelia Galaxy Note 7 zistiť, či ich zariadenie obsahuje nebezpečnú batériu?

Smartfón mal počas explózie okolo 80 % batérie a vraj bol nabíjaný len cez bezdrôtovú nabíjačku. Ešte znepokojujúcejšie znie informácia, že sa jednalo o kus z bezpečnej várky. I keď spoločnosť Samsung to zatiaľ oficiálne nepotvrdila, máme jasné dôkazy. Na balení sa nachádza čierny štvorec, ktorý výrobca používa práve pre kusy s bezpečnými batériami. Hovorí o tom dokonca aj overenie zariadenia pomocou kódu IMEI.

samsung-galaxy-note-7-aa-

Rozhodne je to pre Samsung veľmi zlá správa a ak sa objaví ešte zopár podobných prípadov, pravdepodobne budú opäť všetky „note sedmičky“ zvolané na ďalšiu výmenu. Už aktuálne prebiehajúca výmena dosť ukrojila spoločnosti na ziskoch a v prípade ďalšej výmeny by sa teda finančná situácia rapídne zhoršila. Upozorňujeme, že ak vlastníte Galaxy Note 7, mali by ste si ho čo najskôr vymeniť alebo prinajmenšom prestať používať.

TIP: Samsung Galaxy Note 7 sa dostal aj do GTA V. Samozrejme ako výbušnina

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom