banner-note-7
Zdá sa, že predstavenie Galaxy Note 7 sa pomaly mení z rozprávky na nočnú moru. Potom, čo phablet zaznamenal veľmi priaznivý ohlas od fanúšikov a skvelo vyzerali aj predpredaje, sa objavili správy o explodujúcich kusoch. Kvôli vyšetrovaniu príčiny týchto nehôd boli pozastavené dodávky zariadenia, no a teraz Samsung zvažuje stiahnuť okolo 400 000 kusov smartfónu v domovskej Južnej Kórei.

Podľa správ od spravodajskej agentúry The Korea Herald, Samsung pôvodne plánoval len zadarmo vymeniť chybné batérie v jednotlivých zariadeniach. Avšak, podľa najnovších informácií, spoločnosť už uvažuje o úplnom vrátení peňazí alebo výmene zariadenia. Pritom to zo začiatku vyzeralo veľmi sľubne. Phablet zaznamenal na domácom trhu predaje blízko na úrovni 500 000 kusov, a to len za dva týždne. Navyše, spustenie predajov sa chystalo aj na ďalších trhoch a Note 7-čka mala našliapnuté k prekonaniu predošlých rekordov.

Samsung Galaxy Note 7 64GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

samsung-galaxy-note-7-explodoval

Poškodený kus od explózie

Samsung už údajne predbežne dospel k záveru, že príčinou nedávnych incidentov je chybná batéria. Akumulátory do Samsungu Galaxy Note 7 sú dodávané rôznymi výrobnými partnermi. Za chybu v zariadeniach určených pre kórejský trh údajne môže spoločnosť Korea ITM Semiconductor. V Číne má dodávky na starosti výrobca Amperex Technology, takže spustenie plánovaného predaja v tejto krajine ohrozené zatiaľ nie je. Samsung tak snáď bude schopný tento problém vyriešiť a z Galaxy Note 7 sa nestane zdravie ohrozujúce zariadenie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom