Samsung Galaxy Note 7 explodoval ďalšiemu majiteľovi. Pri nabíjaní si dávajte pozor!

Teraz čítate
Samsung Galaxy Note 7 explodoval ďalšiemu majiteľovi. Pri nabíjaní si dávajte pozor!

banner-note-7
Galaxy Note 7 získal od svojho debutu veľmi kladné recenzie. V nesporne krásnom tele prináša obrovský výkon a skvelú funkcionalitu. No aj pri zdanlivo dokonalom zariadení sa začínajú objavovať problémy.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Už skôr sa objavili sťažnosti na ochranné sklo Gorilla Glass 5, ktoré sa dá poškriabať až príliš ľahko. Nedávno sme tu zas mali správy o mrznutí a neustálom reštartovaní zariadenia. Teraz mal Galaxy Note 7 údajne explodovať počas nabíjania. Podobný incident sa už odohral minulý týždeň, no za vinu sa pripisuje použitie nekvalitného adaptéra a microUSB kábla s redukciou na USB Type-C. Ani v najnovšom prípade nie je vylúčené, že za explóziu môže neoficiálne príslušenstvo. Naznačuje to komentár jedného z kamarátov vlastníka vybuchnutého telefónu. V ňom sa objavuje odporúčanie používať originálnu nabíjačku a počas nabíjania ponechať zariadenie v bezpečnej vzdialenosti.

Samsung Galaxy Note 7 64GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Note-7-Crispy-Edition

Pre Samsung každopádne nejde o veľmi dobré správy. Poškodený model Galaxy Note 7 už bol odoslaný technikom Samsungu, ktorí preskúmajú možnú príčinu explózie. Opäť platí, že pri nabíjaní svojich miláčikov používajte výhradne originálne príslušenstvo dodávané spolu so zariadením, prípadne iné príslušenstvo s certifikáciou výrobcu.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
11%
Mám to
11%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
78%
O autorovi
Pavol Lupták
Som študentom vysokej školy so zameraním na IT a aj vďaka tomu je môj záujem pomerne neustále upriamený na najnovšie novinky zo sveta moderných technológií a vedy. Rád čítam, športujem a píšem.