Samsung dočasne pozastavil dodávky Galaxy Note 7 kvôli explodujúcim kusom

Teraz čítate
Samsung dočasne pozastavil dodávky Galaxy Note 7 kvôli explodujúcim kusom

banner-note-7
Samsung pozastavil dodávky phabletu Galaxy Note 7 viacerým telekomunikačným spoločnostiam v Južnej Kórei. Udialo sa tak v závislosti na sériu správ, ktoré informovali o vybuchujúcich zariadeniach počas nabíjania. Správu priniesla juhokórejská spravodajská agentúra Yonhap (YNA). 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, Google+ a Instagrame!

Prvé informácie o chybných kusoch Galaxy Note 7 sa začali šíriť už päť dní po jeho predstavení, a to 24. augusta. Teraz to vyzerá tak, že Samsung začína túto situáciu brať vážnejšie. Note 7 začal skvelo v úvodných dňoch predaja, keď v domovskej Kórei prekonal v predajnosti ďalší špičkový model výrobcu, smartfón Galaxy S7, o viac než 400 000 kusov. Čoraz viac sa však nový phablet rysuje ako menej spoľahlivý po softvérovej aj hardvérovej stránke, než jeho kompaktnejší kolega.

Samsung Galaxy Note 7 64GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Note-7-crash

Záhadná softvérová chyba spôsobuje pády systému

Softvérové problémy predstavuje záhadná chyba, ktorá činí telefón nepoužiteľným už po pár dňoch používania. Tá spôsobuje náhodné pády systému a posiela zariadenie do tzv. bootloopu, teda procesu neustáleho reštartovania smartfónu bez nabehnutia do normálneho režimu. Podľa agentúry YNA, Samsung odmietol komentovať správy o prerušení dodávok Galaxy Note 7. Predstavitelia niekoľkých juhokórejských operátorov však uviedli, že pozastavili prijímanie phabletu už minulý týždeň.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
33%
Neznášam to
67%
O autorovi
Pavol Lupták
Som študentom vysokej školy so zameraním na IT technológie. Preto je u mňa prirodzený záujem o najnovšie novinky z mobilnej sféry. Nejde len o smartfóny, ale aj notebooky, nositeľnú elektroniku či virtuálnu realitu. Fanúšikom čínskych telefónov som sa stal po nástupe zariadenia INew V3 niekedy v roku 2013. Odvtedy ma čínsky trh neprestáva udivovať. Som rád, že sa pohľad na čínske produkty začal meniť a spoločnosť prestáva vnímať tieto zariadenia s obavami či výsmechom. Vo voľnom čase nepohrdnem dobrou knihou či edukatívnym dokumentom. Milujem šport akéhokoľvek druhu.
 • peterpan

  no ty kraaavo.. a to je hned za iphone 6s+ hadam druhy najdrahsi fon na trhu..

 • lukino86

  Pekne dat 800€ za fon a aby to takto skončilo ďakujem radšej op3 za polovicu cenu z vyšším výkonom

 • Andy

  Čo tam montuju C4 do toho?Navine je asi usb typ c a neoriginalne redukcie normalne sa toho fonu obavam

  • Alexander Kaiser

   blbost letv x500
   usb type c
   rozne kable/ redukcie a ziadny problem

 • Jakub Smolka

  ha ha a majú to