Samsung dočasne pozastavil dodávky Galaxy Note 7 kvôli explodujúcim kusom

banner-note-7
Samsung pozastavil dodávky phabletu Galaxy Note 7 viacerým telekomunikačným spoločnostiam v Južnej Kórei. Udialo sa tak v závislosti na sériu správ, ktoré informovali o vybuchujúcich zariadeniach počas nabíjania. Správu priniesla juhokórejská spravodajská agentúra Yonhap (YNA). 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Prvé informácie o chybných kusoch Galaxy Note 7 sa začali šíriť už päť dní po jeho predstavení, a to 24. augusta. Teraz to vyzerá tak, že Samsung začína túto situáciu brať vážnejšie. Note 7 začal skvelo v úvodných dňoch predaja, keď v domovskej Kórei prekonal v predajnosti ďalší špičkový model výrobcu, smartfón Galaxy S7, o viac než 400 000 kusov. Čoraz viac sa však nový phablet rysuje ako menej spoľahlivý po softvérovej aj hardvérovej stránke, než jeho kompaktnejší kolega.

Samsung Galaxy Note 7 64GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Note-7-crash

Záhadná softvérová chyba spôsobuje pády systému

Softvérové problémy predstavuje záhadná chyba, ktorá činí telefón nepoužiteľným už po pár dňoch používania. Tá spôsobuje náhodné pády systému a posiela zariadenie do tzv. bootloopu, teda procesu neustáleho reštartovania smartfónu bez nabehnutia do normálneho režimu. Podľa agentúry YNA, Samsung odmietol komentovať správy o prerušení dodávok Galaxy Note 7. Predstavitelia niekoľkých juhokórejských operátorov však uviedli, že pozastavili prijímanie phabletu už minulý týždeň.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
33%
Neznášam to
67%
O autorovi
Pavol Lupták
Už počas štúdia na vysokej škole bol môj záujem pomerne neustále upriamený na najnovšie novinky zo sveta moderných technológií a vedy. S radosťou ich teraz testujem a najmä odhaľujem ich nedostatky. Zaujímam sa aj o témy ohľadom bezpečnosti dát a ochrany súkromia na internete. Moje postrehy a niečo zo súkromia môžeš sledovať aj na Instagrame a Twitteri (@l_u_p_t_i). E-mail: [email protected]