banner-note-7
O vysokej kvalite nového phabletu Galaxy Note 7 z dielne Samsungu určite niet pochýb. Pre mnohých používateľov je práve toto ten pravý smartfón a netrpezlivo očakávajú štart predaja na Slovensku. Ten sa, bohužiaľ, presunul až na 16. september, a to kvôli nedostatočnému množstvu kusov na skladoch. Samozrejme, s každou vlajkovou loďou prichádzajú aj problémy, ktoré sa riešia po celom svete.

Note 7-čka bola najprv kritizovaná za odolné sklo Gorilla Glass 5 na zahnutom displeji, ktoré sa naozaj veľmi ľahko poškriabe. Tento problém Samsung odmietol komentovať, a tak neostáva majiteľom nič iné, ako dať na displej nevkusné ochranné sklo / fóliu alebo sa modliť, aby sa náhodou pri používaní nepoškriabal. Nebola by to práve najlacnejšia oprava. Len niekoľko dní po tomto prvom probléme sa naskytá ďalší a dokonca ani opravári v originálnych servisoch si nevedia dať rady.

samsung-galaxy-note-7-aa-

TIP: 6 TOP funkcií, ktoré by vás mali presvedčiť o kúpe Samsungu Galaxy Note 7

Niektoré kusy tohto 850 eurového „klenotu“ sa z ničoho nič začnú spomalovať, začnú padať aplikácie, smartfón sa neustále reštartuje a dokonca vznikajú aj bootlopy (neustále reštartovanie smartfónu bez nabehnutia systému). Všetky tieto problémy sa pritom objavia už po niekoľkých dňoch plnohodnotného používania a zatiaľ nepoznáme racionálne vysvetlenie. Nejeden používateľ dokonca avizoval, že mu smartfón zamrzol, aj keď bol v recovery menu pri snahe o obnovu továrenských nastavení. Podľa doterajších informácií je tento problémy zaznamenaný výhradne na medzinárodnej verzii s procesorom Exynos. Verzia so Snapdragonom 820 zatiaľ nemá žiadne negatívne odozvy od používateľov.

Note-7-crash

Smartfón pri spomínaných problémoch

Server Phonearena zatiaľ skúma možné problémy tohto nezvyčajného javu. Najpravdepodobnejší scenár je však ten, že sa jedná o hardvérovú chybu a pomôže jedine výmena za nový kus. Na Samsung Galaxy Note 7 sa valí jeden problém za druhým a Samsung zatiaľ nevydal žiadne stanovisko. Veríme, že tieto problémy budú čo najskôr odstránené.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom