Do predstavenia ďalšej vlajkovej lode Samsungu nám ostáva už len zopár týždňov, no stále sa na internete nájdu nové informácie, ktoré hovoria o možnej výbave a vlastnostiach tejto novinky. Tentokrát máme údajne tú česť vidieť rendery pre tlač a uniknuté kľúčové špecifikácie, ktoré by mali charakterizovať práve očakávaný Samsung Galaxy Note 10. O tieto správy sa postaral portál MySmartPrice, s ktorým spolupracoval Ishan Agarwal.

Smartfóny z radu Galaxy Note sú jednými z tých, ktoré prinášajú prémiovú výbavu s jedinečnými vlastnosťami, aké u konkurencie nenájdeme. Rovnako tak sa máme na čo tešiť aj 7. augusta tohto roku, kedy tento kórejský výrobca ukáže svetu ďalšiu generáciu svojej najlepšej vlajkovej lode. Tá sa teraz objavila na nových renderoch a dokonca sa k nim pridalo aj niekoľko údajov o výbave, s ktorou by sme sa mohli stretnúť už počas premiéry.

Galaxy Note 10 v znamení veľkých zmien

Ako sa už spomína niekoľko mesiacov, tak aj v tomto prípade rendery odhaľujú tenké rámiky obrazovky Galaxy Note 10 s výrazne upraveným dizajnom. Panel s dierou pre predný 10 MPx fotoaparát by mal byť typu Super AMOLED s uhlopriečkou 6,75″, QHD+ rozlíšením a podporou pre HDR10+. Pod ním sa zrejme bude nachádzať aj snímač odtlačkov prstov, keďže sa nenachádza na zadnej strane týchto renderov. Tam už ale nechýba štvorica fotoaparátov, pričom jeden z nich bude ToF senzor pre meranie hĺbky scény.

Nenechaj si ujsť
Samsung Galaxy Note 10 čaká najväčšia zmena vôbec: Príde o dva prvky, ktoré ľudia dennodenne využívajú

Hlavný fotoaparát by mal potom podľa nových informácií disponovať až 48 MPx rozlíšením, hoci iné zdroje doteraz spomínajú 12 MPx snímač. Do štvorice sa pridá aj objektív s 2-násobným optickým zoomom a teleobjektív. Pod kapotou tohto smartfónu sa má nachádzať výkonný procesor Snapdragon 855, ktorý bude pravdepodobne ako obvykle dostupný pre americký trh. Zvyšok sveta potom dostane čip Exynos 9825 z dielne Samsungu.

K procesoru sa pridá aj aspoň 8 GB operačná RAM pamäť a vnútorné úložisko môže začínať na 128 GB konfigurácii. Vo zvyšku výbavy by sme mali nájsť aj stereo reproduktory, GPS, 4G LTE, Wi-Fi 6, Bluetooth 5.0, NFC, USB-C port pre nabíjanie 4 500 mAh batérie s 25 W rýchlym nabíjaním či reverzným bezdrôtovým nabíjaním, ale aj certifikáciu IP68 pre odolnosť voči vode a prachu. Opäť sa však dočkáme aj podpory pre dokovaciu stanicu DeX. Čo sa týka pera S-Pen, to zrejme príde len v modrom vyhotovení pre Silver Prism verziu smartfónu a čierny stylus dostane Galaxy Note 10 v čiernej farbe.

Vynechá Samsung fyzické tlačidlo asistenta Bixby?

Na renderoch ale nevidno fyzické tlačidlo pre privolanie asistenta Bixby, čo by rozhodne potešilo nejedného fanúšika. Zatiaľ však nie je známe ani to, či táto novinka dostane 3,5 mm jack. Očakáva sa, že Samsung predstaví viacero verzií tejto vlajkovej lode.

Okrem modelu so 6,75″ displejom môže prísť na svet aj jeho menší brat so 6,3″ obrazovkou a 5G verzia, informuje PhoneArena. Viac informácií nám prinesú už najbližšie týždne, kedy sa môžeme dočkať ďalších únikov a fotografií, ale aj oficiálna premiéra smartfónu už začiatkom augusta.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP