Predstavenie vlajkových lodí série Galaxy S10 už máme dávno za sebou a svet sa pomaly pripravuje na ďalšiu mašinu od kórejského výrobcu. Podľa najnovších správ, Samsung Galaxy Note 10 príde bez audio jacku a možno aj fyzických tlačidiel.

Pre obyčajných ľudí je pekné počasie a mesiac jún znamením začiatku leta. Pre fanúšikov technológií a hlavne smartfónov tento začiatok symbolizujú prvé zvesti a úniky o vlajkovej lodi Galaxy Note 10. Tej by sme sa mali dočkať až v priebehu augusta, kedy zvykne Samsung predstavovať sériu smartfónov Note.

[]gadd

Žiaden audio jack a fyzické tlačidlá

Najnovšie správy, o ktorých informoval portál The Verge, však mnohých fanúšikov nepotešia. Hovorí sa totižto o tom, že novinka príde na trh bez 3,5 mm audio jacku. Okrem toho Samsung plánuje Note 10 vydať v dvoch veľkostných modeloch, pričom ten menší by mal zachovať rozmery svojho predchodcu. Povráva sa aj o vertikálnom trojitom fotoapráte s ToF senzorom a dierkou v displeji  pre prednú kameru centrovanou na stred.

Radikálnou zmenou by sa mal stať fakt, že oba modely okrem audio jacku prídu údajne aj o fyzické tlačidlá, t.j. tlačidlo napájania, ovládania hlasitosti či ovládania asistenta Bixby. Namiesto nich by mal smartfón obsahovať špeciálne dotykovo senzitívne miesta, ktoré budú podobné snímaču odtlačkov prstov v Galaxy S10e. Samsung sa tak snaží vytvoriť z Note 10 jeden ucelený „unibody“ smartfón.

Alebo predsa len?

V neprospech unibody zhotovenia hovorí zachovanie ikonického pera S-Pen, ktoré svojim spôsobom zhotovenia a po vzore predchádzajúcich modelov, vyžaduje slot pre uloženie. Protiargumentom môže byť aj správa, ktorú len nedávano zverejnil známy leakster Ice universe zo sociánej siete Twitter.

Ten totižto tvrdí, že Samsung pri Note 10 vsadí na stabilitu. V prvých iteráciách smartfón skutočne nemal žiadne fyzické tlačidlá, no údajne neprešiel intenzívnymi testami. Na základe toho sa Samsung rozhodol predsa len ponechať fyzické tlačidlá. Ohľadom odstránenia audio jacku však už leakster pozitívny nebol. Stále je však ešte skoro špekulovať nad únikmi a je potrebné ich brať s určitou dávkou rezervy.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom