Predstavenie nových modelov radu Galaxy A od Samsungu ešte nebolo oficiálne prezradené. Nový pohľad na to, ako by mohli vyzerať kúsky s označením A7 a A5 nám ale teraz prinášajú posledné rendery. Kórejský Samsung plánuje vo svojich novinkách strednej triedy využiť známy Infinity displej a dopraje im aj slušnú dávku výkonu.

Mnohokrát sme pred premiérou nových smartfónov svedkami rôznych únikov špecifikácií či dizajnu, ktoré nám majú priblížiť, ako budú pripravované modely vybavené. Samsung začal tento rok vo svojich vlajkových lodiach využívať zobrazovací panel s minimálnymi rámikmi alebo tzv. „Infinity Display“. Tento kúsok hardvéru však už čoskoro zavíta aj do strednej triedy, kde ním budú vybavené modely Galaxy A5 a A7. Spolu s nimi budú mať svoju premiéru aj modely Galaxy A3 a A8. V tomo smere sa teda bude jednať o malú revolúciu dizajnu cenovo dostupných smartfónov.

Infinity displej v strednej triede

Najnovšie informácie ohľadne podoby tejto dvojice priniesli nové rendery, ktoré pripravovanú A5-ku a A7-čku zobrazujú v priehľadných ochranných obaloch. Práve výrobcovia týchto doplnkov sú často vopred informovaní o dizajne nových smartfónov, aby tak vedeli navrhnúť a vyrobiť kryty v dostatočnom predstihu. Podoba týchto dvoch noviniek radu Galaxy A síce ešte nebola potvrdená, no korešponduje s predchádzajúcimi návrhmi.

Nenechaj si ujsť
Samsung ešte stále neskončil s vylepšovaním svojich displejov. Do Galaxy S9 osadí úplne nový a poriadne prepracovaný panel

Ako už je na prvý pohľad vidieť, tak „Infinity Display“ zaberie drvivú časť prednej strany. Nad ním si miesto nájdu potrebné snímače, vrátane mriežky reproduktora pre volania. Zadná časť v sebe ponesie okrem jediného fotoaparátu a prisvetľovacej LED diódy aj snímač odtlačkov prstov orientovaný pod objektívom. Toto logickejšie umiestnenie poteší mnohých fanúšikov, keďže Samsung po vytlačení domovského tlačidla z modelov Galaxy S8/S8+ a Note 8 zapracoval tento snímač vedľa fotoaparátu, za čo si odniesol vlnu kritiky.

Výbava postačí aj náročným

Rovnako ako nebola oficiálne potvrdená podoba Samsungu Galaxy A5 a A7, tak zatiaľ neboli výrobcom odhalené ani špecifikácie. Oba modely by mali mať pod kapotou totožné komponenty, a tak hlavný rozdiel medzi nimi bude najmä v rozmeroch. Bližšie informácie nám však priniesla benchmarková aplikácia GeekBench.

 

Tam sa totiž táto dvojica objavila v zostave s procesorom Exynos 7885, ktorý je vyrábaný 14 nm procesom. Spolupracovať s ním má až 6 GB operačnej pamäte RAM a o grafické úkony sa postará akcelerátor Mali-G71. Predstavenie všetkých noviniek strednej triedy od Samsungu by mohlo prebehnúť ešte počas budúceho mesiaca alebo až po novom roku, kedy sa dozvieme detailnejšie informácie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom