Rozhodne si aj ty spomínaš na minuloročné fiasko, ktoré poriadne pošramotilo povesť jedného z najväčších výrobcov smartfónov. Samsung sa však aj napriek veľkému zlyhaniu nevzdal, predstavil nám novú S8-čku a nechválne známy phablet Galaxy Note 7 dokonca znova plánuje priniesť na trh.

V lete minulého roka sa mnohí fanúšikovia už nevedeli dočkať významného dňa, kedy Samsung predstaví dovtedy svoj najlepší smartfón. Prvé týždne si model Galaxy Note 7 právom na seba strhával všetku pozornosť. Len pripomenieme, že vtedajšiu vlajkovú loď poháňal 8-jadrový procesor Exynos 8890, 4 GB operačná pamäť RAM či grafický akcelerátor Mali-T880 MP12 a vďaka tejto kombinácii o výkon naozaj nebola núdza. O dodávanie energie sa starala 3500 mAh batéria.

zdroj fotografie: Screenshot/DetroitBORG/YouTubeYouTube

Práve táto časť hardvéru sa postarala o celosvetovo známy škandál. Už niekoľko týždňov po predstaví sa totiž objavili prvé správy o explodujúcich batériách. Množstvo zasiahnutých kusov sa neustále zvyšovalo a dokonca napáchali aj nemalé škody na verejných majetkoch. Výrobca sa preto rozhodol spustiť zvolávaciu akciu, počas ktorej vymenili batérie všetkým modelom z poškodenej výrobnej série. Ani tento krok však nepomohol. Preto nasledoval pre mnohých smutný osud, a to odovzdanie ich obľúbenej Note 7-čky späť do rúk výrobcu.

zdroj fotografie: Pocketnow/YouTube

Nenechaj si ujsť
Repasovaný Samsung Galaxy Note 7 má nábeh stať sa novým trhákom. Bude totižto až o 235 € lacnejší

Po odhalení príčiny problému sa Samsung rozhodol, že minuloročného zástupcu Note línie znova dostane k zákazníkom. Teraz sa tento kúsok znova vráti na trh v edícii „Fandom“, ktorá bude obsahovať iné komponenty ako pôvodná verzia. Denník The Wall Street Journal prezradil, že Samsung Galaxy Note 7 znova zavíta medzi používateľov už 7. júla, no dostupný bude iba v domovskej krajine. Zatiaľ nie je isté, či výrobca plánuje jeho predaj rozšíriť aj na iné trhy. Návrat tohto znovuzrodeného modelu by však nemal ovplyvniť záujem o S8-čku, ktorej sa darí skutočne veľmi dobre.

zdroj fotografie: Screenshot/Android Authority/YouTube

Zdá sa teda, že sa kórejskému výrobcovi po minuloročných udalostiach pomaly darí napraviť reputáciu. Mnoho majiteľov však stále vlastní pôvodné kusy a vystavujú sa tak možnému riziku. Zrejme sa rozhodli ponechať si ich zo sentimentality alebo len na pamiatku. Pre tých, ktorí majú Note 7-čku v obľube a znova po nej prahnú, je tak rozhodne lepšou voľbou nová, bezpečná verzia, ktorá by mala na trh prísť s cenou okolo 400 €. Kúpil by si si znova Samsung Galaxy Note 7, ak by spoločnosť priniesla repasovanú verziu aj k nám na Slovensko?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom