Samsung len nedávno predstavil najnovšie vlajkové lode Galaxy S20, S20 Plus a S20 Ultra. Najvybavenejšia verzia sa okrem iného pýšila aj 108 MPx fotoaparátom druhej generácie, od ktorého si spoločnosť sľubuje výbornú kvalitu fotografií. Samsung však nezaháľa a pracuje na niečom, čo si mnohí nevedia ani len predstaviť. O téme píše AndroidAuthority.

Konkrétne ide o senzory s rozlíšením až neuveriteľných 600 MPx. V minulosti sa totiž začala akási pomyselná vojna medzi výrobcami smartfónov, kto prinesie smartfón s vyšším počtom megapixelov. Táto „vojna“ však pokračuje aj v súčasnosti. Ako prvé predstavilo smartfón so 108 MPx čínske Xiaomi, ktoré použilo senzor prvej generácie práve od Samsungu.

Zobraziť celú galériu (1)
Dávid Igaz / FonTech

Zdá sa však, že senzor so 600 MPx nebude použitý v smartfóne, ale úplne niekde inde. Samsung si totiž uvedomuje, že v súčasnosti sa pozornosť obracia predovšetkým na oblasti ako sú autonómne vozidlá, drony, umelá inteligencia či IoT. Poukazuje aj na UV a infračervené kamery, ktoré sa používajú v zdravotníctve či poľnohospodárskych oblastiach.

Aj z tohto dôvodu je možné, že nové senzory by mohli slúžiť namiesto smartfónov úplne niekde inde. „Senzor s rozlíšením 600 MPx je skôr dlhodobý cieľ bez viditeľnej časovej osi a nie je to konkrétny projekt v pohybe. Plánujeme prísť s celým radom obrazových snímačov v priebehu celého roka, takže dúfame, že sa k tejto hranici v blízkej dobe dostaneme,“ uviedol pre AndroidAuthority zástupca spoločnosti Samsung.

Zobraziť celú galériu (1)
108-MPx snímač, Xiaomi

Ako vyplýva z vyhlásenia zástupcu, spoločnosť svoju pozornosť aktuálne upriamuje na vývoj obrazových snímačov, ktoré by mohli byť použité nielen v smartfónoch, ale aj v iných zariadeniach. Smartfóny však pre Samsung predstavujú veľmi dôležitú súčasť ich portfólia, a preto je isté, že niektorý z nových snímačov sa objaví aj v budúcich mobiloch.

Koniec koncov sa už objavujú aj prvé informácie o pripravovanom smartfóne so 192 MPx senzorom. To, o aký smartfón ide, zatiaľ známe nie je. Predpokladá sa však, že prvé informácie by mohli byť známe už v priebehu budúceho mesiaca.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom