banner-axon-7Nedávno sa hovorilo o použití OLED displeja v novom iPhone 8. Je viacmenej potvrdené, že budúcoročný vlajkový model od Apple príde s touto novinkou, ktorú preňho bude dodávať Samsung. Ten, ako veľký zásobovateľ, ukráti ostatných výrobcov smartfónov, ktorí však spoja sily a zabezpečia si vlastné OLED displeje.

Ešte pred pár týždňami sa len špekulovalo o možnosti použitia OLED displeja vo výročnom iPhone 8. Väčšinou sa zdá, že Samsung a Apple sú veľkými rivalmi, no aj napriek tomu sú stále aj obchodnými partnermi. Nedávno medzi sebou uzavreli dohodu, v ktorej má Samsung dodať kalifornskému výrobcovi viac ako 100 miliónov OLED displejov, ktoré budú použité v 8-ke. Apple sa tak znova spolieha na juhokórejského dodávateľa, ktorý sa už osvedčil v minulosti pri dodávaní procesorov A10 pre aktuálny iPhone 7.

iphone-7-vyrobna-cena-nahlad

TIP: Bývalý manažér Foxconnu údajne ukradol 5700 iPhonov a predal ich za 1.5 milióna dolárov

Pri takto veľkej objednávke však nastáva iný problém. Samsung tak nebude môcť uspokojiť požiadavky ostatných výrobcov. S „prázdnymi“ rukami tak ostane aj spoločnosť Vivo, ktorá vo svojom novom modeli Xplay 6 využíva Super AMOLED displej. Okrem neho bude tieto komponenty potrebovať aj Huawei a Oppo, ktorí teraz spájajú svoje sily vo výrobe vlastných displejov. Najnovšie majú záujem o firmu Royole Corporation, ktorá je známa najmä vďaka najtenšiemu vyrobenému flexibilnému displeju v roku 2014.

iphone-8

Koncept budúcoročného iPhone 8

V prípade, že by sa s týmto výrobcom displejov dohodli, zabezpečili by pre svoje smartfóny displeje na niekoľko ďalších rokov vopred. Reálne následky by spoločnosti pocítili zrejme až v roku 2018, kedy by mal Apple OLED displejmi vybaviť všetky svoje zariadenia a im by tak chýbalo obrovské množstvo kusov. Tieto spoločnosti to chcú vyriešiť po svojom a veríme, že každá z nich dostane svoje displeje, aj keď už nemusia byť od Samsungu.

TIP: Vivo Xplay6 oficiálne: Nové čínske monštrum so zahnutým 2K displejom, 6 GB RAM, duálnym fotoaparátom či HiFi audiom!

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom