banner-mi-mixV záplave nových vlajkových lodí ku koncu roka 2016 predstavuje svoj najnovší počin aj čínske Vivo. Na domácom trhu patrí medzi TOP 10 najväčších výrobcov a jeho smartfóny sa pýšia tým najvyšším štandardom kvality. Rovnakého pravidla sa drží aj najnovší Vivo Xplay6.

Najnovšou vlajkovou loďou spoločnosti Vivo sa stal Vivo Xplay6. Ten bol na honosnej konferencii predstavený spolu s ďalšími dvomi modelmi – Vivo X9 a X9 Plus. Práve Xplay6 je z tejto trojice najvybavenejší a logicky aj najdrahší. Ide o dizajnovo famózne vyzerajúci smartfón, ktorý sa na svojej prednej strane pýši zahnutým 5,48″ displejom s jemným 2K rozlíšením. Displej využíva panel známej Super AMOLED technológie a vďaka jeho úzkym rámikom celý smartfón dosahuje šírku len 73,48 mm. Konštrukcia Xplay6 je tvorená hliníkom, pričom jej celková hrúbka dosahuje len 8,25 mm. Punc luxusu na dizajne dodávajú aj nádherne zapracované predely antén, ktoré lemujú horný a spodný zaoblený okraj zadnej strany.

vivo-xplay6-oficialne-6

vivo-xplay6-oficialne-2

Pod kapotou tohto čínskeho monštra nájdeme „starší“ Qualcomm Snapdragon 820 procesor, ktorý sa však stále drží na výkonnostnej špičke. Plynulý beh tých najnáročnejších hier zabezpečí výkonný Adreno 530 akcelerátor, zatiaľ čo až 6 GB RAM pamäť typu LPDDR4 zabezpečí bezproblémový multitasking aj pri desiatke spustených aplikácií. Takto veľká RAM pamäť sa perfektne hodí aj pri funkcii multi-window, ktorú špeciálne ponúka nadstavba od výrobcu. Do 128 GB vnútornej pamäte uložíte množstvo aplikácií či multimediálneho obsahu, ktorý sa vďaka rýchlemu USF 2.0 do smartfónu skopíruje rýchlejšie ako kedykoľvek predtým. Slot pre rozšírenie pamäte pomocou microSD kariet by sme tu však hľadali márne.

vivo-xplay6-oficialne-5

Na zadnej kovovej strane nájdeme duálny fotoaparát s hlavným 12 MPx a sekundárnym 5 MPx snímačom. Fotoaparát prichádza so špičkovou clonou f/1.7, ktorá zabezpečí kvalitné fotografie aj v zlých svetelných podmienkach. Predný fotoaparát vytvorí „selfíčka“ v jemnom 16 MPx rozlíšení a k ostrejším záberom v tmavších podmienkach poslúži clona f/2.0. Dlhú výdrž na jedno nabitie poskytne nadpriemerná 4080 mAh batéria, ktorá prichádza s podporou rýchleho nabíjania. Po softvérovej stránke je pre užívateľov pripravený Android 6.0.1 Marshmallow prekrytý nadstavbou Funtouch OS 3.0. Cena tohto parádneho smartfónu činí 611 € a do predaja pôjde 12. decembra.

vivo-xplay6-oficialne-7

vivo-xplay6-oficialne-1

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP