Pomaly sa blížime ku koncu roka a práve v tomto období je zvykom, že na povrch vyplávajú nové informácie o pripravovaných smartfónoch od Samsungu. Tentoraz tu máme niekoľko informácií o skladacom smartfóne a očakávaných modeloch Galaxy S10.

Pred nejakým časom sa objavila informácia, že skladací smartfón od Samsungu by sme mohli vidieť už v novembri tohto roka. Podľa portálu Bloomberg a skorších poznatkov analytika Ming-chi Kuoa sa však tohto dlhoočakávaného smartfónu dočkáme až začiatkom roka 2019. V tomto období budeme taktiež očakávať príchod výročných modelov Galaxy S10, pričom na svoje si prídu milovníci high-endov, ale aj strednej triedy.

Viditeľný selfie fotoaparát pod displejom

Už skôr sme sa dozvedeli, že Samsung v prípade 10. generácie línie Galaxy predstaví hneď viacero modelov. Galaxy S10 a S10 Plus budú ponúkať zakrivené OLED displeje, pod ktorými budú implementované ultrasonické snímače odtlačkov prstov. Na zadnej strane by sa mala objaviť trojica objektívov hlavného fotoaparátu. Na prednej strane zase bude selfie fotoaparát, ktorý by mal byť umiestnený pod displejom a mal by byť viditeľný. Čo však táto informácia znamená a ako bude takáto implementácia selfie fotoaparátu vyzerať, žiaľ, nateraz povedať nevieme. Možno nám viac napovie príspevok na Twitteri nižšie.

Zbaví sa Samsung audio jacku?

Zaujímavosťou je aj fakt, že Samsung údajne testuje niektoré modely Galaxy S10 bez 3,5 mm audio jacku. To však nevyhnutne neznamená, že Samsung tento obľúbený konektor vynechá. Príjemnejšou informáciou je však existencia tretieho modelu Galaxy S10, ktorá by sa mal radiť do strednej triedy a mal by byť akousi Lite verziou. Tento model ponúkne rovný displej a snímač odtlačkov prstov na bočnej strane. Lite verziu sme pri línii Galaxy S nevideli už dlho.

Zobraziť celú galériu (1)
Twitter/@yedi24net

Galaxy S10 s 5G konektivitou, ktorú možno ani nevyužijeme

Ak si myslíš, že tri modely Galaxy S10 sú veľa, priprav sa aj na štvrtý. Ten ponúkne naviac konektivitu pre 5G siete. Model s kódovým označením „Beyond“ sa však objaví iba na vybraných trhoch a v USA by ho mal ponúkať operátor Verizon. Zatiaľ sa však nevie nič o tom, v akom stave budú 5G siete operátora v čase predstavenia Galaxy S10. Napriek tomu je Samsung odhodlaný predstaviť tento 5G model, ktorý by mal spočiatku fungovať skôr v domácich internetových 5G službách ako tých mobilných.

Na skladací smartfón si ešte budeme musieť počkať

Nové informácie z portálu Bloomberg hovoria aj o skladacom smartfóne, ktorého predstavenie sa donekonečna odkladá. Zariadenie s kódovým označením „Winner“ je pravdepodobne ešte stále vo vývoji, keďže Samsung nie je rozhodnutý, či sa bude otvárať vertikálne alebo horizontálne.

Predchádzajúce úniky naznačovali predstavenie skladacieho modelu v novembri na vývojárskej konferencii Samsungu. Na základe predchádzajúcich poznatkov sa však skôr očakáva prezentácia koncepčných detailov dizajnu a užívateľského rozhrania, ako reálneho zariadenia.

Vylepší Samsung ohybným smartfónom a Galaxy S10 neuspokojivé predaje Galaxy S9?

Skladací model by podľa dostupných informácií mal poskytnúť displej o veľkosti 4-palcov v zavretom stave. Pokiaľ je otvorený, poskytne zobrazovaciu plochu o veľkosti 7-palcov. Konečný dizajn je ťažké určiť, nakoľko sa nevie nič o pomeroch strán displeja. Keďže sa jedná o ohybný displej, namiesto skla je použitý istý nešpecifikovaný film, ktorým je displej pokrytý.

Taktiež netreba počítať so snímačom odtlačkov implementovaným v displeji, čo vyplýva zo samotnej konštrukcie a ohybnosti displeja. Napriek tomu by však malo ísť o skutočne inovatívny smartfón, ktorým chce Samsung spolu s modelmi Galaxy S10 rozbehnúť v roku 2019 neuspokojivé predaje modelov Galaxy S9.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom