Technologická scéna po celom svete v týchto dňoch začína upriamovať svoju pozornosť najmä na 29. marec, kedy prebehne oficiálne predstavenie toľko očakávanej vlajkovej lodi Samsungu pre rok 2017. Počas nasledujúcich dní tak nebude vôbec nezvyčajné, ak prinesieme hneď niekoľko nových informácií o tomto smartfóne počas dňa. 

Nedeľná pohoda fanúšikov kórejského giganta bola narušená ohromujúcim výsledkom zo slávneho benchmarku AnTuTu, v ktorom si Galaxy S8 vyslúžil rekordné skóre. Na vlne týchto virálnych informácií tak prichádza aj ďalšia, ktorá sa však v tomto prípade týka nových farebných prevedení a ceny pre Európu. Správy priniesol známy leakster Evan Blass (@evleaks). Podľa nových fotografií príde smartfón v troch farebných prevedeniach, a to v lesklo-čiernom, šedom a striebornom.

zdroj fotografie: Twitter / Evan Blass

Iste uznáš, že výrazne dôležitejšou informáciou je ale predajná cena, ktorá zastihne európskych zákazníkov ihneď po predstavení. Tá sa má v prípade klasickej S8-čky pohybovať na úrovni 799 €, zatiaľ čo model S8+ vytasí svoje zbrane pri koncovej cene 899 €. V konečnom dôsledku sa tak jedná o očakávané čiastky, ktoré korešpondujú s aktuálnym dianím na trhu high-endov od renomovaných výrobcov. Známe sú však aj ceny originálnych príslušenstiev.

Dokovacia stanica DeX bude stáť 150 €, okuliare GearVR 129 € a 360-stupňová kamera Gear 360 by mala zákazníka vyjsť na 229 €. Samozrejme, nie je žiadnym tajomstvom, že toto nie sú finálne ceny potvrdené priamo Samsungom, a tak tu je stále iskierka malej nádeje, ktorá by mohla priniesť mierne zredukovanie cien. V každom prípade sa už naozaj veľmi tešíme, čo nám prinesie udalosť UNPACKED v americkom New Yorku 29. marca.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom