Predstavenie vlajkových lodí od spoločnosti Samsung sa nezadržateľne blíži a my už o týchto zariadeniach vieme pomerne veľa. Najnovšie úniky potvrdzujú najmä začiatok predaja očakávaného Galaxy S8, ktorý je naplánovaný na 21. apríla. 

Ako býva pri predstavení nových zariadení zvykom, vďaka šikovným novinárom a často neznámym ľuďom sa nedajú utajiť všetky podrobnosti o novo pripravovaných zariadeniach. Nie je tomu inak ani v prípade prichádzajúcich vlajkových lodí Samsungu – Galaxy S8 a Galaxy S8+. Tie nás pri predstavení snáď už ničím neprekvapia, keďže aktuálny únik odhaľuje naozaj detailné špecifikácie.

galaxy s8Zdroj fotografie: Benjamin Geskin

Samsung Galaxy S7 na Slovensku s nižšou cenou

Najnovšie správy pochádzajú od analytika firmy KGI Securities, Ming-Chi Kuo-a, ktorý je veľmi známy zverejňovaním informácií o nepredstavených Apple produktoch. Ten len potvrdzuje 5.8″ displej v Galaxy S8 a masívny 6,2″ displej vo väčšom Galaxy S8+. Na displejoch oboch smartfónov sa bude zobrazovať obsah vo veľmi jemnom WQHD+ rozlíšení. V číslach to znamená až 2,960 x 2400 pixelov. Opäť sa stretávame s potvrdením zahnutých krajov displeja.

Čerstvo uniknutá fotografia Galaxy S8+

Zdroj fotografie: Slashleaks

Čo sa výkonu týka, znova boli potvrdené dve verzie. Jedna príde s osemjadrovým procesorom vlastnej výroby, Exynosom 8895, ktorý je vyrábaný modernou 10 nm technológiou. Druhú verziu bude poháňať už dobre známy Snapdragon 835, o ktorého výrobu sa stará Samsung. Aj preto zrejme od Qualcommu dostal prednostné právo použiť tento procesor. Batérie zariadení ostávajú nezmenené – pri menšom Galaxy S8 bude kapacita batérie činiť 3000 mAh, pri väčšom S8+ to bude 3500 mAh.

Batéria z Galaxy S8+

Zdroj fotografie: Weibo

Novinky juhokórejského giganta budú pre nás dostupné vo verzii so 4 GB RAM pamäťou. Domáci si však užijú aj verziu so masívnou 6 GB pamäťou RAM. Tá má byť dostupná aj v Číne. Sklameme zrejme fanúšikov, ktorí čakali aj na zadný duálny fotoaparát. Samsung sa rozhodol neísť týmto trendom a tak sa zameria najmä na zlepšenie výslednej fotografie, ktorú mali už pri modeloch Galaxy S7 a S7 Edge vynikajúcu. Hlavné snímače v oboch zariadeniach ponúknu už overené 12-megapixelové rozlíšenie a na selfie snímky poslúži fotoaparát s rozlíšením 8 MPx.
samsung galaxy s8Zdroj fotografie: Benjamin Geskin

Pri modeloch S7 a S7 Edge ostal Samsung verný microUSB konektoru, kvôli podpore pre ich vlastnú virtuálnu realitu. S príchodom nových vlajkových lodí sa to ale zmení a Samsung ponúkne čoraz viac rozšírený USB Type-C konektor. Špekuluje sa, že prechod na nový konektor prinesie aj množstvo výhod prepojenia s PC cez tzv. dock, ktorý sme mohli vidieť pri posledných Lumiách od Microsoftu.


Zdroj fotografie: Slashleaks

Kúpiť Galaxy S7 lacnejšie

Obe zariadenia by mali byť ponúknuté až v siedmych farebných vyhotoveniach: zlatej, striebornej, tmavej čiernej, matnej čiernej, modrej a dvoch variantoch ružovej. Dátum predstavenia bol ohlásený už oficiálne a do jeho začiatku ostávajú necelé tri týždne. Konkrétne prebehne 29. marca. Zmena ale nastala v zmene termínu začiatku predaja, a to z pôvodného dátumu 28. apríla na 21. apríla.

Tešíš sa na predstavenie najočakávanejších Android smartfónov tohto roka?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom