E-šport je čoraz populárnejší hoci v radoch športovcom nemá až takú priazeň. Jeho výhercovia ale častokrát zarábajú na turnajoch viac ako niektorí tradiční športovci. 

E-športy sú čoraz populárnejšie a každoročne sa usporadúvajú pompéznejšie turnaje s vysokými výhrami. Ako informuje portál Engadget, hráči na turnajoch napríklad vo Fortnite či Dota 2 môžu zarobiť viac ako niektorí športovci v tradičných odvetviach. Výherca turnaja vo Fortnite dokonca vyhral 3 milióny dolárov, čo je takmer o milión viac ako vyhral Tiger Woods na Masters.

Obnos peňazí, ktorý sa len ťažko ignoruje

Najnovšie sa tímu OG podarilo druhýkrát vyhrať medzinárodný turnaj v hre Dota 2, čím sa prvýkrát v histórii stalo, že výherca predchádzajúceho ročníka svoje víťazstvo obhájil. Každopádne si výhercovia spoločne odniesli presne 15 603 133 dolárov (~14 020 562 €) s ešte väčšieho výherného balíka vo výške 34 292 599 dolárov (30 814 421 €).

Ak si zoberieme do úvahy fakt, že v tíme je 5 hráčov, každý z nich si domov odnesie z výhry približne 3,1 milióna dolárov. Pre porovnanie, tenisti Novak Djokovič či Simona Halepová si z Wimbledonu odniesli 2.9 milióna dolárov. Dokonca aj tím na druhom mieste (Team Liquid) si odniesol domov 4 458 038 dolárov (~ 4 milióny €), čo v prepočte činí na člena tímu 892 000 dolárov (801 000 €).

Byť top e-športovcom nie je ľahké

Výherné sumy v e-športe sa tak zdajú byť lukratívnejšie ako v tom klasickom. Treba si však uvedomiť, že v prípade Dota 2 sa jedná o jeden veľký turnaj ročne, zatiaľ čo tenisti majú okrem Wimbledonu ďalšie tri Grand Slamy. Ani v jednom a ani v druhom sa však nedá vyhrávať stále a stojí to mnoho úsilia byť najlepším hráčom sveta.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú