Počas testovania nejazdil ani jednu hodinu. Spoločnosť Keolis včera vypustila do testovacej prevádzky v Las Vegas svoj samojazdiaci mikrobus. Jeho jazda sa ale veľmi rýchlo skončila. 

Vozidlo slúžiace ako bezplatná kyvadlová doprava (volajme ho mikrobus) malo jazdiť na úseku dlhom približne jeden kilometer. Za jeho prevádzkou stojí spoločnosť Keolis, ktorá ho dlho vyvíjala a v januári dokonca bolo dva týždne v testovacej prevádzke.

Prvá nehoda prišla veľmi rýchlo

Nenechaj si ujsť
Samojazdiace auto Uberu sa prevrátilo pri nedávnej dopravnej nehode

Včera prišiel deň D, kedy sa autonómny mikrobus konečne opäť dostal do testovacej prevádzky. Jeho jazda však netrvala ani hodinu a nastala kolízia s kamiónom, ktorý už šoféroval človek. Našťastie sa ale nestalo nič vážne a vďaka rýchlej reakcii senzorov mikrobusu vozidlo rýchlo zastavilo a vyhlo sa tak vážnejšej nehode. O niečo horšie ale reagoval vodič kamióna, keďže zabrzdil neskôr a obtrel sa tak o predný nárazník mikrobusu.

Na vine bol opäť človek

Všetkých osem osôb, ktoré sa viezli v mikrobuse, vrátane vodiča kamiónu, teda nehodu prežili bez akejkoľvek ujmy na zdraví. Opäť je ale dôležité poznamenať, že na vine bolo ľudské pochybenie a technológie sú v tom nevinne. Pre zvyšok dňa už ostal mikrobus mimo prevádzky, no testovanie ešte bude v najbližších 12 mesiacoch určite pokračovať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú