Filmári to za súčasnej pandemickej situácie nemajú vôbec jednoduché a keďže sa veci nezlepšujú tak rýchlo, ako by sme si želali, veľké hollywoodske štúdiá opäť raz posúvajú dátumy svojich premiér.

Tentokrát svoje plány prehodnotilo štúdio Universal, ktoré do kín plánuje vypustiť deviaty diel svojej najzárobkovejšej filmovej série, Rýchlo a zbesilo.

Posledný chystaný prídavok s podtitulom F9 mal byť do kín po mnohých odkladoch uvedený 28. mája, ani tento dátum už však neplatí a akčný blockbuster podľa Deadline najnovšie dorazí s mesačným oneskorením, 25. júna.

Dôvodom tentokrát nie je ani tak situácia v Spojených štátoch, ale na zahraničných trhoch, kde kiná naďalej zostávajú zatvorené a krajiny sa z pandémie zotavujú pomalšie, ako sa pôvodne predpokladalo.

Prečítaj si aj
Filmový Superman sa dočká ďalšieho reštartu. Návrat Henryho Cavilla je vo hviezdach

Posunom na koniec júna sa F9 zároveň dostane do priameho súboja s očakávanou komiksovkou od Sony, Venom: Let There Be Carnage, ktorá má premiéru v rovnaký víkend.

S dátumom aj Quiet Place

Zároveň poznáme aj dátum premiéry pokračovania vydareného apokalyptického hitu Quiet Place z roku 2018. Snímka režiséra Johna Krasinskeho do kín príde práve namiesto F9, a teda 28. mája.

Pôvodne sa hovorilo, že Quiet Place 2 sa dočkáme až v druhej polovici roka, nevylučovalo sa ani uvedenie do kín až v roku 2022. Pre filmových nadšencov teda ide o posun k lepšiemu, aj keď nie je vylúčené, že film svoju premiéru v ďalších týždňoch opäť presunie.

Quiet Place 2 sa už mesiac po premiére dostane aj do knižnice čerstvo predstavenej služby Paramount+. Tá bola na začiatku marca spustená na trhu Severnej a Latinskej Ameriky, v európskom regióne štartuje v severských krajinách 25. marca a postupne by mala expandovať aj na ďalšie trhy. Kedy sa služba dostane na Slovensko zatiaľ nevieme.

 

 

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom