Posledné filmy so Supermanom nepatrili medzi tie najlepšie projekty svojej kategórie. Deadline informuje, že sa však plánuje ďalší filmový reštart tejto komixovej ikony, pričom produkcia je zatiaľ len vo veľmi skorej fáze.

Podľa najnovších informácií na ďalšom dobrodružstve DC hrdinu sa vedľa Warner Bros. podieľa aj produkčná spoločnosť Bad Robot na čele s J.J. Abramsom, spolupracujúcim s Hannah Minghellou. Projektu aktuálne nie je priradený žiadny režisér.

Scenáristickú stoličku osádza Ta-Nehisi Coates, ktorého voľbu Abrams komentoval nasledovne:

Bude to úplne nový príbeh o Supermanovi. Zo spolupráce s brilantným pánom Coatesom nemôžeme byť viac nadšení, keďže práve on nám pomôže preniesť doteraz nepoznaný príbeh na veľké plátno. Zároveň sme za túto príležitosť vďační aj tímu z Warner Bros.“

Ta-Nehisi Coates je v biznise známy skôr svojou spisovateľskou prácou na papieri ako plátnach kín. Variety ale prízvukuje, že nový Superman nebude jeho prvým superhrdinským príbehom. V minulosti napísal napríklad už niekoľko vydaní Kapitána Ameriku alebo Čierneho pantera, paradoxne pre konkurenčný Marvel.

Druhá šanca pre producenta

Aj keď sa nevie, či sa do roly hlavnej postavy vráti aktuálny miláčik divákov, Henry Cavill, kombinácia filmárov nevyzerá vôbec zle. IGN pripomína, že Abrams mal už na začiatku tisícročia príležitosť vytvoriť vlastnú trilógiu Supermana, kedy ale DC nový pohľad na Clarka Kenta, nazvaný Superman: Flyby, v zápätí zamietlo.

Produkcia filmu je aktuálne v ranom štádiu a nie je známy ani jeden článok hereckého obsadenia. Môžeme očakávať, že Warneri budú smerovať vývoj filmu aj na základe kritiky očakávanej Snyderovej verzie Justice League, ktorá už 18. marca dorazí aj k Slovákom skrz HBO GO.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP