Komerčná televízia Joj kúpila exkluzívne práva na vysielanie majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji, ktoré doteraz vysielala verejnoprávna RTVS. Cena za získanie práv nebola zverejnená, no rádovo sa má pohybovať v miliónoch eur. RTVS má právo na televízne, rozhlasové a internetové vysielanie majstrovstiev do roku 2023. Joj začne vysielať majstrovstvá sveta v hokeji od roku 2024. O tejto zmene informoval portál HNonline.sk.

Majstrovstvá sveta v hokeji každoročne pritiahnu k obrazovkám milióny divákov po celom svete, pričom ide o veľký hokejový sviatok aj pre slovenských fanúšikov hokeja. Dlhé roky vlastnila práva na vysielanie verejnoprávna televízia RTVS, ktorá ich opätovne získala aj v roku 2018. Momentálne má televízia právo na vysielanie na ďalšie 3 roky, vrátane tohtoročných majstrovstiev vo Švajčiarsku.

MS v hokeji uvidíme o pár rokov len na Jojke

Od roku 2024 do 2029 však s vysielaním MS v hokeji, ktoré sa budú v danom roku konať v Česku, začne televízia Joj, o čom podľa HNOnline.sk informoval generálny riaditeľ skupiny Joj Group, Marcel Grega. Práva sa však okrem majstrovstiev vzťahujú aj na vysielanie iných veľkých športových podujatí.

FOTO TASR - Martin Baumann

RTVS ešte v roku 2015 zaplatila za práva na vysielanie poskytovateľovi práv, Pragosportu, 9 miliónov eur, aby mohla šampionát vysielať od roku 2018 do roku 2023. Vlastnenie výhradných práv tak môže novému vysielateľovi tohto významného podujatia zvýšiť nielen sledovanosť, ale aj príjem z reklamy.

Každoročne sa totiž počas majstrovstiev sveta v hokeji propaguje množstvo reklám, ktoré však Jojka bude vysielať aj počas ďalších športových udalostí.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom