Okrem toho, že aktuálne na televíznej Dvojke rozšírila RTVS dopoludňajší blok pre deti, na Dvojke vysiela novú reláciu Školský klub a na Trojke televíznu klasiku, ktorá je adaptáciou diel slovenských i svetových spisovateľov, dnešným dňom prichádza s ďalšou novinkou, informuje RTVS v tlačovej správe.

Na webe zverejnila obľúbené animované večerníčkové seriály z koprodukcie RTVS. Deti si tak online vedia pozrieť všetky odvysielané diely Mimi a Líza, Drobci, Websterovci a Tresky plesky.

  • Mimi a Líza sú príbehy o nevidiacej Mimi a jej vernej kamarátke Líze, ktoré na spoločných výpravách do krajiny fantázie zisťujú, že náš svet sa dá vidieť rôznymi spôsobmi.
  • Drobci sú súrodenecká dvojica Ben a Tom, ktorí málo spia a veľa vedia, ani chvíľu neobsedia. Kata Strofová, moderátorka televízie
  • Tresky plesky, zase informuje divákov o vzniku rôznych prírodných javov a katastrof. Nemôže chýbať ani seriál o svojráznej pavúčej rodinke Websterovci. 

Ranné pásmo, v ktorom Dvojka od 6:30 do 8:00 prináša hlavne animované rozprávky, boduje u detí medzi 4 až 11 rokmi. Väčšinu dní uplynulého týždňa bolo ranné vysielanie Dvojky v predmetnej vekovej skupine lídrom na trhu. 

Nová relácia Školský klub, ktorá sa na obrazovkách Dvojky prvýkrát objavila v stredu 18. marca, je od začiatku vysielania je trhovou jednotkou u detí od 4 do 11 rokov. Priemerný podiel na trhu v tejto vekovej skupine je 18,2 %.

Školský klub riešil témy ako zdravie, duša, svet okolo nás, ale tiež dni v týždni. Deti hravou formou zapája do počítania, spievania, kreslenia či cvičenia. Tohtotýždňové časti, ktoré RTVS vysiela o 9:15 na Dvojke, sú zamerané na rodinu, komunitu, svet a vesmír. Naša verejnoprávna televízia aj takouto formou prispieva k riešeniu krízovej situácie kvôli koronavírusu.

Ďalšie články o koronavíruse:

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom