Novinky z dielne Applu boli predstavené len nedávno. Ukázalo sa, že ponúkajú 4 GB RAM pamäte, no existujú dohady, že ukrývajú ďalšie 2 GB extra RAM pamäte exkluzívne dostupných len pre fotoaparáty.

Po čase a hlbšom preskúmaní sme mohli zistiť, že čo sa hardvéru týka, ponúkajú 4 GB operačnej pamäte RAM. Ako informuje portál CultOfMac, novinky by však mohli ukrývať ďalšie 2 GB RAM pamäte exkluzívne určených pre fotoaparát.

Nové funkcie si zdá sa vyžiadali extra dávku

Nové iPhony 11 /11 Pro a 11 Pro Max sa nám predstavili v plnej kráse s novými vylepšeniami. Medzi tie patrí v tomto roku hlavne fotoaparát, ktorý okrem extra snímača dostal do vienka tiež nové či vylepšené funkcie ako Smart HDR, nočný mód či Deep Fusion. Posledná menovaná by ale mala na nové iPhony dôjsť až koncom roka.

Každopádne novinky budú potrebovať pre svoju funkcionalitu poriadnu dávku výkonu, čo okrem procesora A13 Bionic znamená aj extra RAM pamäť. Vývojár Steve Troughton-Smith sa pozrel hlbšie do kódu nových iPhonov a zdá sa, že by skutočne mohli ukrývať ďalšie 2 GB RAM pamäte navyše. Tento objav spolu s pripomienkami od ďalších ľudí demonštroval príspevkom na sociálnej sieti Twitter.

Stále to nie je isté

Ako však Troughton-Smith ďalej uvádza, svoje zistenie však na 100 % overiť nedokáže. V kóde boli referencie, že systém v skutočnosti používa 4 GB RAM pamäte prístupných pre systém a viditeľných pre používateľa. Existencia ďalších 2 GB použiteľných čisto pre fotoaparát však potvrdená stále nebola. Viac by mohla odhaliť až nová verzia firmvéru.

Každopádne, ak by tvrdenia vývojárov boli pravdivé, šlo by skutočne o pozoruhodnú vec. Extra 2 GB RAM pamäte by dokazovali, ako Apple pokročil v oblasti fotoaparátu a ako náročné sú nové funkcie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom