Výplach na trhu kryptomien, ktorého sme boli svedkami počas tohto týždňa, len potvrdzuje mizivú situáciu od začiatku 2022, ktorý kryptomenám zatiaľ vôbec nepraje. Bitcoin, rovnako ako všetky známe kryptomeny, stratili tento rok už desiatky percent a najväčšia kryptomena sa pred pár dňami dostala až pod hranicu 27 000 USD, čo je najmenej od konca roka 2020.

Negatívny sentiment tak vrie v mnohých začínajúcich aj skúsenejších investoroch, ktorým ležia nakúpené kryptomeny v strate a môžu sa uchýliť k predajom hlboko pod pôvodnou nákupnou cenou. Poklesy trhu však pre tých šikovnejších predstavujú aj veľkú príležitosť nakúpiť za lacno, alebo využiť výkyvy v cenách, na ktorých zarábajú najmä traderi.

S Jakubom Kraľovanským, ktorý obchoduje s kryptomenami naplno už od roku 2017 a je zakladateľom projektu Trader 2.0, sme sa naposledy rozprávali o menažovaní rizika pri tradingu či tipoch pre začiatočníkov na trhu s kryptomenami. V dnešnom rozhovore prezradil, ako vníma súčasnú situáciu na trhoch, ako ju možno využiť, ale aj o tom, ako by mali reagovať začínajúci investori.

Čo sa v rozhovore dozvieš?

  • Od čoho závisí vývoj na trhu kryptomien v najbližších mesiacoch a kedy môžeme čakať ďalší „bull run“
  • Ako sa v súčasnej situácii správajú traderi a čo pri obchodovaní využívajú
  • Čo by mali v medveďom trhu robiť nováčikovia a hodleri, ktorí sa dostali do mínusu
  • Kedy príde najväčšie dno bitcoinu a či sa máme obávať vysokej inflácie
  • Kedy je najlepší čas začať s tradingom kryptomien a čo sú najväčšie začiatočnícke chyby
  • Či prežijú NFT a Metaverse projekty a v ktorých vidí Jakub najväčší potenciál

Trh kryptomien rovnako ako akcií a indexov zažíva tento rok najväčšie poklesy od začiatku pandémie. Od čoho podľa teba hlavne závisí ďalší vývoj v najbližších mesiacoch a v lete? 

Tento článok je dostupný členom Fontech PREMIUM

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP