banner-mate-8Ambície spoločnosti Huawei sú naozaj odvážne. Do roku 2021 sa plánuje stať najväčším výrobcom smartfónov na svete. Svojmu cieľu prispôsobil aj investície do svojej smartfónovej divízie. Podľa čísel z minulého roka to vyzerá tak, že investovať sa oplatilo. Za posledný rok zaznamenal Huawei medziročný nárast výnosov o neskutočných 37 %.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Vskutku pôsobivé. Ak porovnáme čistý zisk spoločnosti za uplynulé dva roky, zistíme, že v roku 2015 si Huawei prilepšil o 9 miliárd čínskych juanov (1,2 miliardy eur) viac ako v roku 2014. Celkový čistý zisk za predošlý rok teda predstavoval 36,9 miliárd juanov, čo je v prepočte takmer 5 miliárd eur. Nárast o 32 % je skvelým výsledkom. K týmto výborným číslam prispelo viac ako 109 miliónov kusov predaných zariadení po celom svete.

huawei-mate-8-oficialne-na-slovensku-4

Aktuálna vlajková loď Huawei Mate 8

Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že Huawei pôsobí len v oblasti so smartfónmi a inými inteligentnými zariadeniami. Nie všetky zisky pochádzajú len zo samotného predaja spotrebnej elektroniky. Skúsenejší čitateľ však vie, že čínsky gigant sa angažuje aj v telekomunikačnom biznise. Rozvoj 4G sietí v Číne spôsobil 48 % nárast odvetvia spoločnosti, ktoré sa zaoberá výstavbou privátnych mobilných sietí. Finanční analytici spoločnosti sú optimisticky naladení a do tohto roka predpokladajú nárast tržby o 23 %, čo v praxi znamená, že celkové tržby by mohli dosiahnuť úctyhodných 65,6 miliárd eur. Huawei túži v predajných číslach a ziskoch predbehnúť gigantov Apple a Samsung, preto sa všetky oči upierajú k dátumu 6.4.2016. Práve v tento deň by mala byť predstavená nová vlajková loď spoločnosti, Huawei P9. Ste fanúšikom spoločnosti Huawei? Myslíte si, že jej ambícia zosadiť z pomysleného trónu smartfónov prémiový Apple je reálna? Dajte nám vedieť v komentároch.

Huawei-P9-teaser2

 

Zdroj: Gizmochina.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP