Lucid Air sa zatiaľ javí ako dokonalý elektromobil. Papierové špecifikácie udávajú ultimátny dojazd na jedno nabitie, množstvo prvotriednych technológií a v neposlednom rade tu je dizajn, ktorý z neho robí dôležitého hráča na poli elektromobility. Milovníci špičkového audia si tiež prídu na svoje, model Air totiž príde s audiosystémom Dolby Atmos až s 21 reproduktormi.

O tom, že Lucid Air dostane až 21 špičkových reproduktorov s podporou technológie Dolby Atmos, sme písali už dávnejšie. Poďme sa ale pozrieť detailnejšie na to, aký audio zážitok ponúkne nový elektromobil, ktorý sa na cesty dostane už túto jar.

NEPREHLIADNI
Predstavili najvyspelejší elektromobil sveta. Lucid Air prejde vyše 800 km a v interiéri má 34″ displej

Veľa, no nie najviac

Celkovo 21 reproduktorov v interiéri auta je naozaj dosť, no Lucid Air ich rozhodne nebude mať najviac spomedzi všetkých sériovo vyrábaných áut. Napríklad nová Trieda S od Mercedesu, ktorú sme nedávno testovali, ich má v interiéri až 24. Jedná sa o špičkové reproduktory Burmaster, ktoré tiež disponujú technológiou priestorového 3D zvuku.

Lucid Motors

Lucid Air ich však bude mať stále dosť na to, aby uspokojil aj toho najnáročnejšieho používateľa. Najvyššiu radu audio sústavy dostanú len modely Air Grand Touring a Air Dream Edition, informuje portál Engadget. Aby si ale špičkové audio využil naplno, budeš na ňom musieť prehrávať aj hudbu v špičkovej kvalite a samozrejme s podporou Dolby Atmos, túto možnosť ponúka napríklad streamovacia platforma Tidal, Amazon Music či Dolby Atmos Music.

Okrem dokonalého audia od Dolby Atmos bude tento systém ponúkať zvýšenú bezpečnosť vďaka vylepšeným smerovým akustickým pomôckam pre vodiča (upozornenia, varovania, indikácie). Napríklad ak spolujazdec na zadnej pravej sedačke nebude mať pripnutý bezpečnostný pás, výstražný signál bude prichádzať priamo z tohto smeru.

Priestorový zvuk sa však nebude dať využiť iba pri počúvaní hudby. Vďaka stále väčším obrazovkám v autách bude možné využiť technológiou aj pri sledovaní filmov či hraní hier. To, ako systém Dolby Atmos v elektromobile Lucid Air funguje detailne, si môžeš pozrieť vo videu nižšie.

V Európe ešte tento rok

Zatiaľ čo zákazníci v USA sa dočkajú prvej prémiovej edície Lucid Air Dream Edition už túto jar, európski záujemcovia si musia ešte chvíľu počkať. Pozitívne ale je, že Lucid mieri aj do Európy, aj keď zatiaľ iba na vybrané trhy.

Rezervácie pre Európu sú už spustené pre tieto krajiny – Rakúsko, Belgicko, Dánsko, Fínsko, Francúzsko, Nemecko, Island, Taliansko, Monako, Holandsko, Nórsko, Španielsko, Švédsko a Švajčiarsko.

Slovensko a ani českí susedia sa, žiaľ, v zozname krajín zatiaľ nenachádzajú. Do budúcna však automobilka rozhodne plánuje expandovať aj na menšie trhy, kam patríme aj my či naši západní susedia. Rezervačný poplatok činí 1000 dolárov, respektíve to bude ekvivalent tejto sumy v danej mene, ktorá sa v krajine používa.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom