Určite si aj ty pamätáš minuloročný neúspech Samsungu Galaxy Note 7, ktorý zapríčinili horiace batérie. Po vyšetrení celej situácie sa však táto kórejská spoločnosť rozhodla priviesť Note 7-čku späť k životu. Prednedávnom bol tento staro-nový model uvedený do predaja v domovskej krajine, no čoskoro sa môže dostať aj na zahraničné trhy. 

Kórejský Samsung učinil v minulom roku rázne rozhodnutie, keď potvrdil stiahnutie modelu Galaxy Note 7 zo všetkých trhov. Povesť tomuto kúsku, ale aj samotnému výrobcovi poškodili explodujúce batérie, ktoré napáchali nemalé škody. Napriek nelichotivej situácii však spoločnosť opäť priniesla Note 7-čku na domáci trh, no tentokrát pod označením „Fandom Edition“. Tieto repasované kusy pôvodných smartfónov zaznamenali u tamojších zákazníkov veľký úspech, a tak sa špekuluje, že sa Samsung Galaxy Note 7 v upravenej verzii vráti aj na pulty niektorých zahraničných obchodov. Mobilní operátori v Kórei nechcú prezradiť predajné čísla, avšak doteraz mal byť počet kusov obmedzený len na 450 000.

zdroj fotografie: Pocketnow/YouTube

Nenechaj si ujsť
Samsung Galaxy Note 7 FE oficiálne uzrel svetlo sveta so všetkými špecifikáciami. Niektoré zdieľa s S8-čkou!

Najviac žiadanými farebnými verziami sú Black Onyx a Choral Blue. Tie sú medzi zákazníkmi obľúbenejšie ako varianty vo farbe Gold Titanium a Silver Platinum. Pracovník giganta však prezradil, že počet kusov nebude po jeho vypredaní obmedzený. Zatiaľ ale nie je jasné, na ktoré svetové trhy spoločnosť svoju minuloročnú vlajkovú loď prinesie. Upravená „Fandom“ edícia obsahuje oproti pôvodnému modelu niekoľko úprav, ktoré majú zabezpečiť bezproblémové fungovanie. V prvom rade sa zmenšila kapacita batérie z pôvodných 3500 mAh na 3200 mAh. Vo výbave teraz môžeme nájsť výkonnejší procesor Snapdragon 821. Len pre pripomenutie, model z roku 2016 bol poháňaný Snapdragonom 820.

zdroj fotografie: Screenshot/Android Authority/YouTube

Vylepšenia sa dotkli aj softvérovej stránky a „nová“ Note 7-čka tak dostala operačný systém Android Nougat a pribudol jej digitálny asistent Bixby. Ako už tušíš, tento repasovaný model sa predáva za nižšiu cenu ako jeho pôvodné dvojča. V domovskej krajine sa cena pohybuje na úrovni 535 €. Podobnú cenovku môžeme očakávať aj na kúskoch, ktoré sa už tento mesiac môžu dostať na pulty predajní za hranicami domácej krajiny. Uvedenie do predaja však podľa výrobcu nemá ohroziť predajné čísla Galaxy S8. Ohrozené nebude ani predstavenie Samsungu Galaxy Note 8, ktorý príde na svet už o pár týždňov. Dal by si šancu repasovanej Note 7-čke, ak by sa znova dostala na náš trh?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom