Len prednedávnom sme ti priniesli správy o príchode repasovanej verzie nechválne známeho Samsungu Galaxy Note 7. Spoločnosť mala tento kúsok predstaviť až o 4 dni. Situácia sa však trocha urýchlila a Note 7-čka v edícii „Fandom“ bola v Južnej Kórei predstavená už dnes. 

Donedávna internetom kolovali špekulácie, že Samsung plánuje priniesť minuloročný phablet Galaxy Note 7 späť k životu. Tieto správy sa pred pár týždňami potvrdili a výrobca tento model práve dnes znova uviedol do predaja, no tentokrát len v domovskej krajine. Tam si ho môžu zákazníci zaobstarať u domáceho operátora LG Uplus, ktorý ho aktuálne predáva za cenu 535 €. Potencionálni záujemcovia sa však musia poponáhľať, lebo k dispozícii bude iba 400 000 kusov. Na výber sú rovnaké farebné verzie ako v lete minulého roka. Zákazník má teda na výber variant Black Onix, Blue Coral, Gold Platinum a Silver Platinum.

zdroj fotografie: Samsung

V balení si však majiteľ nájde aj ochranný kryt v totožnom farebnom prevedení. Mnohých ale stále trápia obavy z možných explózií batérií. Treba brať na vedomie, že „Fandom“ edícia je vyrobená výhradne zo súčiastok, ktoré nikdy neboli použité. Samsung v roku 2016 utrpel značné straty, keď z obehu musel stiahnuť 3 milióny kusov tohto phabletu. Tým sa poškodila nielen povesť, ale zlé správy sa týkali aj finančných strát. Aby zmiernil dopad celej kauzy na svoj rozpočet a životné prostredie, z tohto dôvodu máme dnes možnosť znova uzrieť mnohými milovaný Samsung Galaxy Note 7. Samotná spoločnosť oficiálne uznala, že príčinou explózií boli batérie.

Nenechaj si ujsť
Pri kúpe Samsungu Galaxy Note 8 siahneš poriadne hlboko do peňaženky

Zmenami však prešiel aj samotný operačný systém Android, ktorý teraz prichádza s rovnakým používateľským prostredím, aké môžeme nájsť aj v nedávno predstavenej S8-čke. Dopĺňa ho tiež známy asistent Bixby a nechýba ani „Always On Display“. Z hľadiska hardvéru Galaxy Note 7 Fandom Edition prináša 5,7″ Super AMOLED displej s QHD rozlíšením. Výkon mu tentokrát dodáva procesor Snapdragon 821 spolu so 4 GB RAM pamäťou.

zdroj fotografie: Pocketnow/YouTube

O grafickú stránku sa stará akcelerátor Adreno 530 a pre osobné súbory je dostupná 64 GB interná pamäť. Vodeodolnosť znova zabezpečuje certifikácia IP68. Note 7-čka taktiež obsahuje známe biometrické zabezpečovacie systémy. Medzi ne patrí zabudovaný snímač odtlačkov prstov v domovskom tlačidle, ale aj skener dúhovky oka nad displejom. Pre rôzne úlohy môže majiteľ taktiež využiť známy stylus S-Pen. Rozlíšenie fotoaparátov a ďalšie vlastnosti však už ostali nezmenené. Mnohým sa s príchodom minuloročného Galaxy Note 7 splnil sen a tento kúsok si zrejme znova zaobstarajú, pričom sa už nebudú musieť báť nebezpečnej explózie batérie. Dal by si tomuto staro-novému phabletu šancu, keby bol dostupný aj u nás na Slovensku?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom