Neexistuje veľa tak zapamätateľných herných trilógií, akou bola v časoch PS3 a Xbox 360 séria Mass Effect. Preto nás ohlásenie vynovenej podoby všetkých troch hier v jednom balíku nesmierne potešilo. IGN teraz upozorňuje na dátum vydania a zmeny, ktorými si legendárne akčné RPG prejdú.

Mass Effect: Legendary Edition bude kompletným balíkom všetkých troch základných hier, kde nebudú chýbať (takmer) všetky zásadné rozšírenia v podobe DLC. Oficiálna stránka hry neuvádza rozšírenie Pinnacle Station pre prvý diel, a teda pravdepodobne nebude zahrnuté v balíku. Zároveň bude vynechaná hra viacerých hráčov, pôvodne dostupná v rámci tretej hry.

Podľa BioWare, všetky hry sú prevedené do 4K rozlíšenia s plnohodnotným HDR, kedy dôjde aj na kvalitnejšie textúry, efekty, osvetlenie, tieňovanie a modely postáv. Vylepšení sa dočká aj možnosť tvorby hlavného hrdinu, respektíve hrdinky, ktorá bude komplexnejšia a jednotná naprieč všetkými hrami.

Modernizáciou si prejdú aj herné mechaniky, kedy najviac zmien ale dopadne na prvý diel, ktorý povedzme si na rovinu, nezostarol najlepšie. Upraviť a zmodernizovať by sa mal ako systém krytia a streľby, tak aj zadávanie príkazov parťákom, ale aj neslávne známe ovládanie vozidla Mako.

V konečnom dôsledku, Legendary Edition bude tou najlepšou cestou, ako si hry, raziace si cestu herným svetom od roku 2007, zahrať. Tešíme sa na osobitý dôraz na detaily ikonických lokácií, ale aj na plynulejšie snímkovanie, kratšie načítanie lokácií a vyváženie herných mechaník.

Legendary Edition nedostane dedikovanú verziu pre nové konzoly

Hra vyjde už 14. mája na počítače, Xbox One a PS4. PC verzia, v rámci Originu a Steamu, dostane natívnu podporu gamepadu, rozlíšení v pomere strán 21:9, ale aj kompatibilitu s DirectX 11. Konzoly na druhej strane už tradične ponúknu dvojicu režimov výkonu, jeden s vyšším rozlíšením a pravdepodobne 30 fps a druhý s nižším rozlíšením ale variabilným snímkovaním.

Zaujímavosťou je, že trilógia bude na nové konzoly dostupná len v režime spätnej kompatibility. Mac Walters pre IGN uviedol, že remaster takýchto rozmerov sa na novú generáciu nehodí, pričom si tam ale vie predstaviť skôr úplne novú Mass Effect hru.

Samozrejmosťou je využitie vybraných exkluzívnych vizuálnych vylepšení PS5 a Xbox Series X/S, dosiahnuteľných vďaka vyššiemu výkonu konzol. V budúcnosti by sme rozhodne rátali aj s výkonnostnou aktualizáciou.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP