Pokiaľ patríš medzi fanúšikov hernej série Mass Effect, máme pre teba hneď dve skvelé správy. Štúdio BioWare totiž dnes ohlásilo prípravu remastrovanej trilógie Mass Effect: Legendary a zároveň odhalilo prípravy ďalšej hry zo série, upozornil portál The Verge.

Remaster prvej trilógie už na jar budúceho roka

Remastrované verzie populárnych hier sa v poslednom období stávajú akýmsi hitom, na ktorého vlnu sa rozhodlo nastúpiť aj štúdio BioWare. To dnes ohlásilo príchod avizovaného titulu Mass Effect: Legendary Edition, ktorý spojí prvé tri diely akčnej RPG série z rokov 2007 až 2012.

Hra bude obsahovať aj všetky doplnkové DLC a na trh príde na jar budúceho roka vo verziách pre PC, PS4, a Xbox One so spätnou kompatibilitou a grafickými vylepšeniami pre PS5 a Xbox Series X. Štúdio tiež potvrdilo, že titul bude optimalizovaný pre 4K Ultra HD.

Ani po ohlásení remastru pôvodnej trilógie však BioWare nenechalo hráčov chladnými. Štútdio totiž zároveň oznámilo ďalší titul zo série Mass Effect, na ktorom sa už v súčasnosti pracuje.

Hra je však podľa slov šéfa spoločnosti Caseyho Hudsona v počiatočných fázach vývoja a ďalšie podrobnosti ani približný dátum vydania preto nie sú známe. Je však logické očakávať, že BioWare sa bude snažiť napraviť svoju reputáciu po nevydarenom Mass Effect: Andromeda či nedávnom prešľape Anthem.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom