Trh s čínskymi smartfónmi je naozaj rozmanitý a v súčasnosti existuje množstvo predajcov, ktorí tieto smartfóny predávajú aj do Európy. Pre bežného záujemcu o nový telefón je však ťažšie sa medzi touto širokou ponukou zorientovať, a tak sme to spravili za vás. Do hľadáčika sme si zobrali súčasný najlepší smartfón strednej triedy – Xiaomi Redmi Note 4X.

O kvalitách smartfónu Xiaomi Redmi Note 4X sme písali už niekoľkokrát, no tentokrát sme sa zamerali na čo najvýhodnejšiu ponuku pre vás, našich čitateľov. Prešli sme desiatky e-shopov a vybrali dva, ktoré ponúkajú najlepší smartfón strednej triedy v dvoch pamäťových verziách a s plnou podporou LTE sietí za tú najlepšiu cenu. V oboch prípadoch ide o predajcov na známom Aliexpresse.

Redmi Note 4Xzdroj fotografie: Kristián Hrušovský/FonTech

Xiaomi Redmi Note 4X s 3 GB RAM za 143 €

Xiaomi Redmi Note 4X so 4 GB RAM za 190 €

Xiaomi Redmi Note 4X s plným LTE je predajcami označovaný ako Redmi Note 4 Global, čo môže byť pre niekoho mätúce. V podstate však ide o model s Xkom na konci, keďže tento disponuje Snapdragon 625 procesorom a klasický Redmi Note 4 má, ako už iste vieš, 10-jadrový MediaTek Helio X20. Jedno ujasnenie na začiatok, prejdime však k cenám. Xiaomi Redmi Note 4X s 3 GB RAM a 32 GB pamäťou môže byť tvoj za najnižších 143 € od overeného predajcu Xiaomi Online Store (pozitívny feedback až 97,8 %). Nadupanejší 4 GB RAM variant so 64 GB úložiskom si môžeš predobjednať za 190 € od rovnako overeného predajcu Eternal Team s hodnotením 97,3 %. V prípade oboch smartfónov by si mal počítať aj s možnými colnými poplatkami.

Redmi Note 4Xzdroj fotografie: Kristián Hrušovský/FonTech

Čo teda robí Redmi Note 4X najlepším smartfónom strednej triedy? Určite to nie sú vysoké čísla v syntetických benchmarkoch, ktoré nemajú veľkú výpovednú hodnotu. Je to dokonalá súhra perfektného hardvéru a skvele optimalizovaného softvéru. Osemjadrový Snapdragon 625 vyrobený moderným továrenským procesom, až 4100 mAh batéria a výborné MIUI 8 sú hlavnými ťahákmi tohto modelu. Xiaomi dokázalo skĺbiť tieto tri vlastnosti a vytvorilo tak smartfón s naozaj dlhou výdržou, rýchlym systémom a výkonom, ktorý postačí na každú jednu operáciu.

Nenechaj si ujsť
Vyskúšal som množstvo lacných smartfónov, no tento prekonáva aj tie drahšie

Redmi Note 4Xzdroj fotografie: Kristián Hrušovský/FonTech

Pri bežnom používateľovi sa bude výdrž tohto smartfónu pohybovať v rozmedzí 5-7 dní. A to je už naozaj slušné. Tento telefón som testoval niekoľko týždňov a v mojom prípade sa výdrž zastavila na 4 dňoch, no to som telefón používal neustále. Medzi výbavou Redmi Note 4X nájdeme aj 13 MPx zadný fotoaparát, 5 MPx selfie fotoaparát, 5,5″ displej s FullHD rozlíšením, infračervený port pre ovládanie domácich spotrebičov, snímač odtlačkov prstov či DualSIM s už spomínanou plnou podporou európskych LTE sietí (aj 800 MHz). Perfektné reálne výsledky, nízka cena a podpora SK LTE sietí robí z tohto kúsku bestseller.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP