Red Dead Redemption 2 sa konečne dočkal vydania aj na počítače a s tým sú už tradične spojené porovnania hry na jednotlivých platformách. Ako sa dalo očakávať, PC verzia v grafickom prevedení nad konzolami jasne dominuje. 

YouTube kanál GTA Series Videos sa rozhodol detailne pozrieť na vizuál hry na maximálnych detailoch na konzolách i PC, na ktoré si hra našla cestu iba pred pár dňami. PC verzia sa nezaobišla bez problémov a westernový titul podľa Polygon sprevádzajú početné technické nedostatky či dokonca náhle pády celej hry. S ohľadom na gigantický rozsah RDR2 sa niečo podobné dalo aj očakávať a borci z Rockstaru už na záplatách usilovne pracujú.

Poďme sa ale pozrieť na to, ako hra vyzerá na PC v 4K Ultra HD rozlíšení a ako veľmi je rozdiel vidieť naprieč jednotlivými platformami. Ako pripomína Tweaktown, RDR2 nemá na PC obmedzený počet snímkov za sekundu, disponuje 4K a dokonca aj 8K rozlíšením, podporuje ultra široké monitory i HDR a lepšie zobrazovanie prostredia vrátane jednotlivých detailov.

Ako ukazuje porovnanie, rozdiel je vidieť najmä pri pohľade do diaľky a zobrazovaní prostredia, kde PC jasne dominuje. Zároveň je cítiť aj zastaralosť konzol pri zobrazovaní jednotlivých textúr (sneh, zvieratá…) i svetelných efektov. Treba však narovinu povedať, že Rockstar odviedol pri konzolových verziách skutočne dobrú prácu a ich výkon využíva na maximum, keďže v niektorých momentoch jednotlivé rozdiely voľným okom takmer nevidieť.

Predovšetkým pri porovnaní PC a Xbox One X. Horšie už je to pri porovnaní PS4 Pro a PC, kde konzola od Sony nestíha. Textúry na PS4 sú z trojice platforiem rozmazané najviac a lepšie to nie je ani pri vykresľovaní vzdialeného prostredia. Zároveň však treba pripomenúť, že konzolu od Sony zoženiete už za tri stovky, zatiaľ čo PC verziu si na maximálnych detailoch užiješ len na poriadnej mašine.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom